Waymo نحوه برخورد با اتومبیل های خودران را به پلیس آموزش می‌دهد

رسانه کلیک - پیش از ورود جدی اتومبیل‌های خودران به بازار، مسائل زیادی است که باید حل و فصل شود. حال مقامات شرکت ویمو در صدد هستند تا نحوه برخورد با اتومبیل های خودران را که باعث تصادف شده یا در جایی بی حرکت مانده‌اند، به نیروهای پلیس آموزش دهند.

Waymo نحوه برخورد با اتومبیل های خودران را به پلیس آموزش می‌دهد

شرکت ویمو (Waymo) که در حوزه ساخت اتومبیل‌های خودران فعالیت دارد، طرحی جدید ارائه داده که در این طرح، پلیس‌ها با نحوه برخورد با اتومبیل های خودران که با مشکل مواجه شده‌اند، آشنا می‌شوند. این طرح قرار است در شهرهایی اجرا شود که اتومبیل‌های خودران مجوز تست عبور و مرور دریافت کرده‌اند.

بد نیست بدانید اگر سنسورهای ماشین در صورت بروز آب و هوای نامساعد و هر گونه نقص فنی از کار بیفتد، اتومبیل در اولین محل پارک مناسب متوقف می‌شود و در صورت تصادف، این اتومبیل‌ها به منزل دارندگان خود، پیام می‌فرستند.

اتومبیل‌های ساخت ویمو به سنسور صوتی، رادار و همچنین لیدار (LIDAR) مجهز است که از طریق این سنسورها می‌تواند صدای آژیر را تشخیص دهد و در مواقع اضطراری کنار می‌رود تا اورژانس به راحتی از کنار آن عبور کند.

گفتنی است؛ پلیس، بیمه و سازمان‌های بسیاری به دنبال تصمیم‌گیری‌های درست در مواجه با اتومبیل‌های خودران و حل مشکلات مربوط به آن‌ها هستند.

ارسال نظر