آئودی تولید موتورهای بنزینی را تا سال 2033 متوقف خواهد کرد!

رسانه کلیک - آئودی از سال 2026، فقط خودروهای الکتریکی به بازار عرضه می‌کند و تولید موتورهای دیزلی و بنزینی را تا سال 2033 متوقف خواهد کرد. به اعتقاد مدیران آئودی تولید موتورهای بنزینی باعث آسیب به محیط زیست می‌شود.

آئودی تولید موتورهای بنزینی را تا سال 2033 متوقف خواهد کرد!

آئودی با خط تولید e-tron، خود را وارد بازار وسایل‌نقلیه الکتریکی کرده است. این کمپانی اعلام کرده که از سال 2026 فقط خودروهای الکتریکی را به بازار عرضه خواهد کرد. مارکوس دوزمن، مدیر عامل شرکت نیز این خبر را هفته گذشته در آلمان تایید کرد.

دوزمن برای اعلام این خبر در جشنواره Greentech 2021 در برلین حضور داشت. وی گفت:

ما با قدرت ابتکار خود، خودروهای جدید و بدون کربن را به مردم ارائه می‌دهیم. من به بن‌بست سر راه موفقیت اعتقادی ندارم. من به موفقیت فناوری و نوآوری اعتقاد دارم.

برای حمایت از این اقدام، اینگولشتات به تدریج تولید موتورهای احتراق داخلی را حذف می‌کند. پیش‌بینی می‌شود این کار تا سال 2033 ادامه داشته باشد. اگرچه در نهایت، زمان دقیق حذف کامل این خودروها، با توجه به تقاضای مشتری و قانون تعیین می‌شود. با این حال، این شرکت انتظار دارد که چین خرید خودروهای بنزینی و دیزلی را تا سال 2033 ادامه دهد، بنابراین گفته است که شاید وسایل‌نقلیه را با موتورهای تولید داخل تأمین کند.

آئودی ادامه داد که در حال حاضر، اتومبیل‌های برقی خود را بیشتر از خودروهایی که دارای موتور معمولی هستند، به بازار عرضه می‌کند. این شرکت در نظر دارد تا سال 2025 بیش از 20 مدل خودروی الکتریکی در خط تولید خود داشته باشد.

اما این استراتژی، بدون زیرساخت‌های لازم نمی‌تواند زیاد پیشروی داشته باشد؛ بنابراین آئودی در تلاش است تا شبکه شارژ خودروهای الکتریکی خود را گسترش دهد. بدین منظور چند هفته پیش یک پروژه شارژ هاب را با سیستم رزرواسیون و اتاق استراحت راه‌اندازی کرد. این شرکت همچنین برای تامین گسترش منابع انرژی تجدیدپذیر با تامین‌کنندگان انرژی همکاری می‌کند.

آئودی هنوز کاملا از موتورهای بنزینی چشم‌پوشی نکرده است؛ اما اعلام کرده که تمام تلاش خود را در زمینه توسعه و بهبود ICE به کار خواهد گرفت.

دوزمن در آخر خاطرنشان کرد: آخرین موتور احتراق داخلی آئودی، بهترین موتور ساخت ما خواهد بود!

ارسال نظر