عمر موتورهای 12 سیلندر بی ام و به پایان می رسد

رسانه کلیک - محبوبیت موتورهای کوچک در صنعت خودرو در حال افزایش است. در همین راستا بی ام و قصد دارد تولید موتورهای 12 سیلندر خود را متوقف کند.

عمر موتورهای 12 سیلندر بی ام و به پایان می رسد

به تازگی مدیر بخش M شرکت بی ام و در مصاحبه ای با Autoblog.com، خبر از توقف تولید موتورهای 12 سیلندر این برند آلمانی داده است.

در گذشته شایعات به این موضوع اشاره کرده بودند؛ با این حال تایید آن از سوی یک مقام رسمی ما را مطمئن می سازد. آقای Markus Flasch در این زمینه گفته است:

من اعتقادی به حضور موتورهای 12 سیلندر در محصولات آینده بی ام و ندارم.

این گفته در مقایسه با بیانیه قبلی مدیر بخش موتور بی ام و سری 7 در تناقض است. آقای Michael Bayer در گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که موتورهای 12 سیلندر در آینده با تغییراتی برای کسب استاندارد آلایندگی یورو، در محصولات این شرکت حضور خواهند داشت.

اعلام این خبر از سوی مدیر بخش M این برند آلمانی، تمام شایعات گذشته را تایید می کند. نسل آینده خودروهای سری 7 این شرکت بدون موتور 12 سیلندر از راه می رسند و شاهد استفاده از موتور برقی (سیستم هیبریدی) در آن خواهیم بود.

بی ام و سری 7

این شرکت آلمانی برای نسل آینده این خودروی لوکوس احتمالا از موتورهای کوچک 6 و 8 سیلندر به همراه موتور برقی استفاده می کند. انتظار می رود این محصولات، به موتور 6 سیلندر خطی B58 سازنده خود مجهز شوند.

این موتور هم اکنون در بسیاری از خودروهای سری 2 و سری 3 مورد استفاده قرار گرفته است. بی ام و برای افزایش قدرت خودروهای سری 7، علاوه بر این موتور 6 سیلندر خطی، از موتور برقی نیز استفاده خواهد کرد.

آقای Flasch در مصاحبه خود به این موضوع اشاره کرد که سیستم های برقی، آینده خودروهای قدرتمند را تشکیل می دهند و باید شاهد حضور سیستم هیبریدی در خودروهای سری M این خودروساز محبوب آلمانی باشیم.

ارسال نظر