کاهش تعداد کارگران بیمه شده تأمین اجتماعی با طرح توقف بیمه کارگران از سوی مجلس

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره طرح توقف بیمه کارگران ساختمانی از سوی مجلس گفت:عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی به مرور موجب کاهش تعداد کارگران بیمه شده می شود.

کاهش تعداد کارگران بیمه شده تأمین اجتماعی با طرح توقف بیمه کارگران از سوی مجلس

هادی ساداتی, رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی، درباره عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی با توقف طرح بیمه کارگران ساختمانی گفت: ماده 5بیمه کارگران ساختمانی، اصلاحیه‌های مختلفی را از سال 82تا امروز تجربه کرده است و امروز وقتی می‌بینیم نماینده‌ای غیرکارگری توقف طرح و برگشت به طرح سال 93را داده و پیشنهاد داده است، باید گفت اگر این طرح خوب و مفید بود دوباره اصلاحیه انجام نمی‌شد.

وی افزود: عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی به مرور موجب کاهش تعداد کارگران بیمه شده؛ خواهد شد و در روزهای اخیر هم با بخشنامه ابلاغ شده تأمین اجتماعی به شعب مقرر شده ماهانه قریب به 3درصد کاهش بیمه کارگران ساختمانی در شعبه‌های مختلف اعمال شود، چرا که منابع وجود ندارد.

ساداتی اظهار کرد: دو سال توقف در طرح بیمه کارگران ساختمانی موجب می‌شود بیمه کارگرانی که کار ساختمانی انجام می‌دهند و امنیت شغلی و جانی ندارند، پرداخت نشود و همین بیمه نصفه و نیمه را هم از دست بدهند.

نائب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: کار مجلس ظلم آشکار به کارگران و اجحاف به کارگران بود که بی‌پاسخ نخواهد بود و در دوره جدید مجلس، نمایندگانی که رای به توقف طرح بیمه کارگران ساختمانی دادند، امیدی به رای کارگران نداشته باشند، چراکه این‌نمایندگان نشان دادند که دلسوز کارگرانی که شغل مناسب ندارند و آسیب‌پذیر هستند، نیستند.

ساداتی گفت: مازندران قریب به 70هزار کارگر ساختمانی شناسایی شده دارد که نزدیک به 20هزار نفر در انتظار بیمه تامین اجتماعی هستند.عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی موجب کاهش کارگران بیمه شده می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر