صعود ۵۷ هزار دلاری بیت کوین

بزرگترین رمزارز جهان سال ۲۰۲۴ را با اخبار و حواشی زیادی آغاز کرد و از همان ابتدای سال با اخبار ETF به تیتر خبرگزاری‌ها تبدیل شد.

صعود ۵۷ هزار دلاری بیت کوین

به گزارش کلیک بیت‌کوین در زمان نگارش خبر با قیمت ۵۵ هزار ۷۰۰ دلار معامله می‌شود اما نمودار معاملاتی صرافی بایننس نشان می‌دهد که قیمت این رمزارز برای مدت کوتاهی از ۵۷ هزار دلار عبور کرده است. بیت‌کوین از دسامبر سال ۲۰۲۱ تا به امروز چنین سطح قیمتی را تجربه نکرده بود.

افزایش چشمگیر قیمت بیت‌کوین در دو روز گذشته باعث شد تا مجموع ارزش بازار کریپتو نیز دوباره پس از آوریل ۲۰۲۲ به بیش از ۲ هزار میلیارد دلار برسد.

پس از تایید ETF، حالا بازار کریپتو در انتظار یکی دیگر از وقایع مهم امسال است و در نیمه دوم آوریل، بیت‌کوینر‌ها در انتظار هاوینگ هستند. شبکه بیت‌کوین پس از استخراج هر ۲۱۰ هزار بلوک که چیزی حدود ۴ سال زمان می‌برد فرایندی به نام هاوینگ را تجربه می‌کند که براساس آن پاداش استخراج ماینرها به نصف کاهش می‌یابد.

در حدود یک و نیم دهه‌ای که از پیدایش بیت‌کوین می‌گذرد، هاوینگ با افزایش قیمت این رمزارز همراه می‌شود و بسیاری کاهش عرضه ماینر‌ها در نتیجه کاهش استخراج را دلیل این مساله می‌دانند و به نظر امسال هم با نزدیک شدن به هاوینگ فرایند مشابهی را شاهد هستیم. باید دید آیا تاریخ دوباره برای پادشاه رمزارزها تکرار می‌شود.

در پی افزایش قیمت بیت‌کوین در یک روز گذشته، قیمت اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان نیز تا ۳ هزار ۲۷۰ دلار بالا رفت و در زمان نگارش خبر با قیمت ۳ هزار و ۲۱۲ دلار معامله می‌شود. اتریوم نیز از آوریل ۲۰۲۲ تا به امروز این سطح قیمت را تجربه نکرده بود.

 

ارسال نظر