سی‌دی پروجکت رد از دلایل تاخیر بازی Cyberpunk 2077 می‌گوید

رسانه کلیک - استودیوی لهستانی سی دی پروجکت رد در واکنش به شایعه های مختلف اخیر، سرانجام دلایل تاخیر بازی Cyberpunk 2077 را به طور کلی تشریح کرد.

سی‌دی پروجکت رد از دلایل تاخیر بازی Cyberpunk 2077 می‌گوید

در حالی که در ادامه سال جاری میلادی بازی های بزرگ زیادی روانه بازار می شوند، سایبرپانک 2077 برای برتری و کسب لقب بهترین اثر سال شانس بیشتری نسبت به سایر رقبا دارد. در ابتدا، این بازی قرار بود که در اواخر فروردین (آوریل امسال) به دست بازیکنان برسد، اما چند روز پیش سازندگان در پیامی اعلام کردند که این عنوان بخاطر مشکلات بهینه سازی با چند ماه تاخیر عرضه خواهد شد. با انتشار این خبر، گزارش های زیادی مبنی بر عدم اجرای بازی روی کنسول های نسل هشتم و یا قدرت ضعیف این دستگاه ها برای اجرای آن به گوش رسید ( چرا بازی Cyberpunk 2077 با تاخیر منتشر می شود؟ ).

آقای کوری بارلوگ (Cory Barlog)، کارگردان بازی God of War، هم به این موضوع واکنش نشان داد و در مصاحبه ای اعلام کرد که مشکلات عملکرد فنی بازی ها پیش از انتشار یک موضوع کاملا معمول و طبیعی است که به تاخیر آن ها منجر می شود. بنزن زیمرن (Benzenzimmern)، مدیر انجمن استودیوی سی دی پراجکت رد در پاسخ به این گزارش ها ضمن تایید ادعاهای کوری بارلوگ خاطرنشان کرد که فرآیند ساخت Cyberpunk 2077 به پایان رسیده و تیم سازنده در حال حاضر فقط روی بهینه سازی بازی کار می کند. وی در این باره می گوید:

کوری بارلوگ به موضوع بسیار مهمی اشاره کرده است. در حال حاضر ما مشغول بهینه سازی بازی Cyberpunk 2077 برای کنسول های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و همچنین رایانه های شخصی هستیم، چرا که این دقیقا همان کاری است که باید در انتهای پروسه ساخت یک بازی انجام بدهیم. با وجود اینکه سایبرپانک 2077 به طور کامل ساخته شده، اما هنوز برخی از چیزها آن طور که باید بهینه سازی نشده اند.

بنزن زیمرن در ادامه گفت و گوی خود رفع مشکلات و باگ های بازی را مهم ترین دلیل تاخیر سیابرپانک 2077 معرفی کرد:

به همین خاطر، شاید شایعه های همچون اینکه بازی به خاطر مشکلات بهینه سازی روی کنسول ایکس باکس وان اجرا نمی شود، گمانه زنی های جالبی را مطرح کنند، اما این گفته ها هرگز حقیقت ندارد. همیشه دلایل مختلفی وجود دارد که در نهایت به تاخیر خوردن یک بازی ختم می شود. من از میان این مشکلات، رفع باگ های بازی را انتخاب می کنم و به همین خاطر قصد دارم تا جایی که ممکن باشد، سایبرپانک 2077 را بهینه کنم. در پشت پرده هیچ اتفاق خاصی رخ نداده و ما برای ارائه یک بازی بهتر، در نظر داریم که بیشتر از قبل کار کنیم.

بازی Cyberpunk 2077 قرار است در روز 27 شهریور 99 (هفدهم سپتامبر امسال) روی سه پلتفرم رایانه های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس منتشر شود. با توجه به اینکه بازی در نزدیکی عرضه کنسول های نسل نهم راهی بازار می شود، به نظر می رسد که این عنوان علاوه بر پلتفرم های مذکور برای ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 نیز منتشر خواهد شد.

ارسال نظر