گوگل مپس حالا از قابلیت مسیریابی با بلوتوث در تونل‌ها پشتیبانی می‌کند

گوگل مپس قابلیت جدیدی را به‌صورت عمومی منتشر کرده است که مسیریابی در تونل‌ها را ممکن می‌کند.

گوگل مپس حالا از قابلیت مسیریابی با بلوتوث در تونل‌ها پشتیبانی می‌کند

گوگل مپس با کمک قابلیتی موسوم به Bluetooth Beacons سعی کرده است تا مشکل مسیریابی در تونل‌ها را برطرف کند. البته این قابلیت به نسخه اندروید این اپلیکیشن محدود است و کاربران iOS به آن دسترسی ندارند.

اپلیکیشن‌های مسیریابی نظیر گوگل مپس، ویز و اپل مپس به ارتباط GPS برای ردیابی کاربر روی نقشه نیاز دارند. اما اگر داخل تونل یا جایی باشید که سیگنال GPS به آن نمی‌رسد، این اپ‌ها نمی‌توانند عملکرد درستی داشته باشند. حالا قابلیتی به Google Maps اضافه شده است که این مشکل را حل می‌کند.

قابلیت جدید Bluetooth Beacons برای گوگل مپس

قابلیت Bluetooth Beacons با استفاده سیگنال‌های بلوتوث که به‌صورت استراتژیک برای اسکن و موقعیت‌سنجی پخش می‌شوند، موقعیت دقیق شما را پیدا می‌کند. این فناوری پیش‌تر در اپلیکیشن ویز در دسترس بود و در برخی شهرها مثل نیویورک، پارس، بروکسل و سیدنی عمل می‌کرد.

این ویژگی به‌شکل پیش‌فرض در نقشه گوگل فعال نیست. برای فعال‌سازی آن باید به بخش Navigation settings بروید و گزینه Bluetooth tunnel beacons را روشن کنید. همچنین فراموش نکنید که مپس باید مجوز اسکن‌کردن برای دستگاه‌های بلوتوثی را داشته باشد و این قابلیت را فعال کرده باشید.

قابلیت Bluetooth Beacons ظاهراً اولین‌بار در ماه اکتبر 2023 برای برخی از کاربران فعال شده بود، اما از ماه جاری میلادی به‌صورت عمومی‌تر در دسترس قرار گرفته است. این ویژگی تنها یکی از چندین قابلیت جدیدی است که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر به گوگل مپس اضافه شده. غول ماونتین ویو به‌شدت در تلاش است تا در رقابت با سرویس‌هایی مثل اپل و حتی خود ویز، ویژگی‌های جدیدی را برای جذب افراد بیشتر به سرویس نقشه خود اضافه کند.

حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم این ویژگی جدید چه زمانی در دسترس کاربران iOS قرار خواهد گرفت و آیا گوگل اصلاً برنامه‌ای برای انجام این کار دارد یا خیر.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر