آنر رابط کاربری MagicOS 8.0 و مدل هوش مصنوعی MagicLM را معرفی کرد

رابط کاربری MagicOS 8.0 بر پایه مقاصد کاربر طراحی شده است. با این ویژگی سیستم‌عامل هدف و قصد کاربر را پیش‌بینی می‌کند.

آنر رابط کاربری MagicOS 8.0 و مدل هوش مصنوعی MagicLM را معرفی کرد

آنر رابط کاربری Magic OS 8.0 UX را بر پایه اندروید 14 معرفی کرد. این رابط کاربری هوش مصنوعی کاملاً یکپارچه دارد و به ادعای آنر، این برای اولین‌بار در صنعت سیستم‌ عامل‌ها است که یک رابط کاربری با تمرکز بر مقاصد کاربر طراحی شده. همچنین آنر از مدل زبانی بزرگ خود با نام MagicLM رونمایی کرد.

براساس گزارش Android Authority، آنر رابط کاربری Magic OS 8.0 را بر پایه اندروید 14 توسعه داده است. آنر همچنین از مدل هوش مصنوعی MagicLM رونمایی کرد؛ MagicLM مدل زبان بزرگ اختصاصی آنر با هفت میلیارد پارامتر که با کمک کوالکام بهینه‌ شده است تا به‌راحتی بر روی اسنپدراگون 8 نسل 3 اجرا شود. علاوه‌براین، آنر این رابط کاربری را «رابط کاربری هدفمحور» یا Intent-based UI می‌نامد.

قابلیت‌های جدید رابط کاربری Magic OS 8.0 آنر

«جورج ژائو»، مدیرعامل آنر، گفته است که رابط کاربری MagicOS 8.0 و مدل MagicLM نقطه عطفی در پیشرفت هوش مصنوعی دستگاه‌های آنر هستند و گامی مهم در جهت ارائه نسل بعدی تعامل انسان، دستگاه و این اکوسیستم محسوب می‌شوند.

آنر می‌گوید که با این رابط کاربری هدف‌محور، به‌جای اقدام براساس درخواست‌‌های سنتی، پلتفرم‌ها مطابق قصد و نیت کاربر ارائه می‌شود؛ به‌عبارتی رابط کاربری MagicOS 8.0 با ارزیابی زبان، تصاویر، اشاره‌ها و حرکات چشم کاربر سرویس‌های مختلف را به او ارائه می‌دهد.

این ویژگی به ‌صورت برنامه‌ای به‌نام Magic Portal در دسترس است؛ در مجیک‌پورتال شورت‌کات‌های مختلفی را می‌توان یافت. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد برای جابه‌جایی و دسترسی به خدمات مختلف اپلیکیشن‌ها سرعت بیشتری داشته باشند. برای مثال اگر مکانی را در اپلیکیشن رزرو کرده باشید، می‌توانید آدرس آن مکان را روی اپلیکیشن مسیریابی بکشید تا مسیرها به‌طور خودکار نشان داده شود. Magic Portal بیش از 100 برنامه پرکاربرد در چین را پوشش می‌دهد.

همچنین با مدل زبانی MagicLM، کاربران می‌توانند بسیاری از کارهای خود را با هوش مصنوعی روی گوشی انجام دهند. یک ویژگی جدید نیز به این رابط کاربری اضافه شده است تا تبلیغات پاپ‌ آپ مزاحم را بتوان حذف کرد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر