مایکروسافت 76 میلیون دلار برای خرید یک مزرعه کدو تنبل پرداخت کرد

به گزارش مجله تجارت میلواکی، یک خانواده از ویسکانسین موافقت کرده‌اند 407 هکتار از زمین های خود را که شامل یک مزرعه محلی مزرعه کدو تنبل است، به قیمت 76 میلیون دلار به مایکروسافت بفروشند.

مایکروسافت 76 میلیون دلار برای خرید یک مزرعه کدو تنبل پرداخت کرد

دولت محلی در سال 2017 حدود یک سوم این مبلغ را به خانواده کروزیگر در مونت پلیزنت، ویسکانسین به عنوان بخشی از توافق با گروه فناوری فاکسکان پیشنهاد داد. اما خانواده امتناع کردند و ترجیح دادند برای یک پیشنهاد بهتر صبر کنند.

دیوید بارنز، وکیل خانواده به ژورنال بیزینس گفت: خانواده برای دهکده و مایکروسافت آرزوی موفقیت دارند و از مردمی که به حریم خصوصی آنها احترام می‌گذارند قدردانی می‌کنند.

هزینه‌ پرداخت‌شده به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از ارزش فعلی زمین است. دن مک هیو، ارزیاب روستای Mount Pleasant به وبسایت ورج گفت که زمین خانواده کروزیگر در سال 2023 حدود 174200 دلار ارزش داشت، اما این رقم پس از انجام اصلاحات به 598400 دلار افزایش یافت.

این زمین که شامل مزرعه کدو تنبل و یک هزارتوی ذرت 9 هکتاری است، همسایه زمین 641 هکتاری دیگری است که توسط مایکروسافت از دهکده Mount Pleasant و به قیمت 99.7 میلیون دلار خریداری شده است. هدف نهایی مایکروسافت ایجاد پردیس مرکز داده در این منطقه است که قصد دارد بیش از 1 میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری کند.

در مجموع، این فروش پس از چندین سال سردرگمی و سیگنال‌های متفاوت از فاکسکان، پایان خوشی برای دهکده است. تنها دو سال است که فاکسکان سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری خود را در Mount Pleasant که شامل یک کارخانه تولیدی پیشرفته می‌شود، به شدت کاهش داده است‌.

مجله تجارت میلواکی گزارش داد که مایکروسافت قصد دارد در ابتدا 200 کارمند را در دیتاسنتر Mount Pleasant خود استخدام کند و ممکن است در طول زمان بیش از 460 شغل اضافه کند. اما این هنوز کسری از 13000 شغلی است که فاکسکان در سال 2017 وعده داد.

منبع: آخرین خبر

 

ارسال نظر