مدیر اینستاگرام تأیید کرد: متا درحال کار روی API برای تردز است

رئیس اینستاگرام با اشاره به یک نگرانی کار روی API تردز را اعلام کرد.

مدیر اینستاگرام تأیید کرد: متا درحال کار روی API برای تردز است

رئیس اینستاگرام، «آدام موسری»، اعلام کرد که تیمش درحال کار روی یک API برای تردز (Threads) است. این قابلیت به توسعه‌دهندگان فرصتی ارائه می‌کند که بتوانند برنامه‌ها و تجربیات مختلفی حول محور شبکه اجتماعی Threads ایجاد کنند؛ درست مانند TweetDeckبرای توییتر.

موسری در پاسخ به یکی از کاربران تردز درباره ساخت API برای این شبکه اجتماعی نوشت:

«ما درحال کار روی آن هستیم. نگرانی من از این بابت است که API باعث شود محتوای ناشران بیشتر و محتوای سازندگان کمتر شود، اما همچنان به‌نظر می‌رسد که این کار را باید انجام دهیم.»

موارد استفاده از API تردز

بااین‌وجود، اضافه‌شدن یک API منسجم می‌تواند به تردز کمک کند تا از طریق برنامه‌های شخص ثالث و تجربیات وب ایده‌های جدیدی را بیان کند. همچنین می‌تواند ویژگی‌هایی را به آن اضافه کند که هم‌اکنون در دسترس نیستند، مانند لیست‌ها یا توانایی دنبال‌کردن برخی موضوعات خاص.

یکی از موارد استفاده از APIها به نشریات خبری مربوط می‌شود که از ابزارهای شخص ثالث برای ارسال خودکار خبرهای خود در پلتفرم‌هایی مانند توییتر، لینکدین و فیسبوک استفاده می‌کنند. زمانی که APIها در دسترس این پلتفرم‌ها نباشند، ناشران باید محتوای خود را به‌صورت دستی پست کنند که اگر تعداد مقالات سازمان‌های خبری زیاد باشد، این ویژگی برای آن‌ها چندان ایده‌آل نخواهد بود.

این خبر در حالی اعلام شده است که شبکه‌های اجتماعی بزرگ دیگر مانند ایکس و ردیت اخیراً تغییراتی را در سیاست‌های API خود ایجاد کرده‌اند که باعث ناامیدی توسعه‌دهندگان شده است و برخی برنامه‌های استفاده‌کننده از این APIها را مجبور به تعطیل‌شدن کرده است. حتی برخی توسعه‌دهندگان به سمت شبکه‌های اجتماعی دیگر حرکت کرده‌اند، به‌عنوان مثال، سازندگان Tweetbot نسخه دیگری از برنامه خود با نام Ivory را برای Mastodon ایجاد کرده‌اند. بااین‌وجود، تردز با نزدیک به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه خود، در مقایسه با بلواسکای، Mastodon و تمام جایگزین‌های دیگر ایکس موقعیت بهتری دارد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر