تغییر جدید توییتر: مشاهده توییت‌ها تنها در صورت ورود به حساب کاربری

کاربران توییتر حالا برای مشاهده توییت‌ها حتماً باید اکانت داشته باشند و وارد آن شود تا بتوانند محتواها را ببینند.

تغییر جدید توییتر: مشاهده توییت‌ها تنها در صورت ورود به حساب کاربری

تاکنون حتی اگر حساب کاربری توییتر نداشتید، می‌توانستید توییت‌های این شبکه اجتماعی را ببینید. اما حالا ایلان ماسک اعلام کرده است که در یک تغییر اضطراری موقت ، کاربران از این به بعد برای مشاهده توییت‌ها باید وارد یک حساب کاربری شوند.

به‌دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی بر این که دسترسی به توییت‌ها بدون واردشدن به اکانت در توییتر ناممکن شده است، ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که این اتفاق یک تغییر اضطراری موقت است. او افزود: «آن‌قدر داشتند از ما داده می‌دزدیدند که تجربه استفاده از سرویس‌ها داشت برای کاربران عادی خراب می‌شد.»

در واکنش به این اتفاق، «تیم سویینی»، مدیرعامل شرکت اپیک گیمز در توییتی نوشت که وضع اینترنت روزبه‌روز بدتر شده و همه‌چیز پشت دیوارها قرار گرفته‌اند تا تجربه وبگردی افتضاح شود. ماسک در پاسخ در دفاع از اقدام توییتر نوشت: «صدها شرکت (یا بیشتر) به‌شکلی بسیار تهاجمی درحال استخراج داده‌های توییتر بودند، تا جایی که این اتفاق داشت بر تجربه کاربران واقعی اثر می‌گذاشت.»

مشاهده توییت‌ها حالا نیازمند ورود به اکانت توییتر است

مالک توییتر در انتهای توییت خود پرسید این شبکه اجتماعی در این شرایط باید چه کار می‌کرده است. او از مخاطبان خواست تا اگر راهکاری دارند آن را به اشتراک بگذارند. سویینی در پاسخ پیشنهاد کرد که به جای منع دسترسی عمومی تدابیری را در پیش بگیرد تا امکان استخراج گسترده داده‌ها از توییتر وجود نداشته باشد.

ایلان ماسک قبلاً بابت استفاده از اطلاعات این پلتفرم برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی ازجمله ChatGPT ابراز نارضایتی کرده بود. «الکس اسپیرو»، وکیل ماسک در ماه مه در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل مایکروسافت از او خواسته بود تا میزان استفاده این شرکت از محتواهای توییتر را به‌طور دقیق اعلام کند.

توییتر از زمان ورود ایلان ماسک تغییرات زیادی را در پلتفرم خود اعمال کرده و دسترسی به بخش‌های مختلف این شبکه اجتماعی محدود شده است. یکی از این بخش‌ها که حالا تنها با پرداخت هزینه قابل دسترسی است، API توییتر است که در بسیاری از اپ‌های شخص ثالث استفاده می‌شد.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر