بیت دیفندر کاربران ایرانی را تحریم کرد

آنتی‌ویروس بیت دیفندر هم کاربران ایرانی را تحریم کرد. لایسنس و اکانت مشتریان ایرانی تا چند روز دیگر بسته و منسوخ می‌شود.

بیت دیفندر کاربران ایرانی را تحریم کرد

تحریم بیت دیفندر علیه کاربران ایرانی

به تازگی ایمیل ناخوشایند از سوی آنتی‌ویروس بیت دیفندر برای کاربران ایرانی فرستاده شده است. در محتوای این ایمیل آمده که لایسنس و اکانت مشتریان ایرانی طی چند روز آینده مسدود و باطل می‌شود، حتی اگر اعتبار آن هنوز به پایان نرسیده باشد.

این نامه به خاطر قوانین محدودیت صادراتی که توسط اداره خزانه‌داری ایالات‌متحده اداره کنترل دارایی‌های خارجی تحت مقررات معاملات و تحریم‌های ایران اعمال‌شده، این نامه فرستاده شده است.

در متن این نامه به طور صریح نوشته شده که طبق قوانین ایالات‌متحده، بیت دیفندر حق هیچ‌گونه سرویس‌دهی مستقیم یا غیرمستقیم به ایرانیان را ندارد! البته چند روزیست که سخت‌گیری بیت دیفندر و ایجاد محدودیت برای کاربران ایرانی آغاز شده است.

این اولین باری نیست که یک شرکت امنیتی کاربران ایرانی را به حال خود رها می‌کند. چند ماه پیش آویرای بزرگ نیز امکان دسترسی ایرانیان به خدمات خود را ممنوع کرد.

البته کاربران خانگی چندان به آنتی‌ویروس احتیاج ندارند، ولی بدون شک نبود این نرم‌افزارها به معنی ایجاد بدافزارهای بیشتر و به خطر افتادن امنیت شرکت‌های بزرگ است. متأسفانه تحریم‌های تکنولوژیکی علیه ایرانیان هر روز بیشتر می‌شود و ظاهرا هیچکس به فکر آینده این روندهای تحقیرآمیز نیست.

ارسال نظر