نفوذ هکرها به کروم دسکتاپ | فورا کروم را به‌روز‌رسانی و راه اندازی مجدد کنید

گوگل کروم نسخه دسکتاپ مورد هجوم هکرها قرار گرفته و برای رفع این مشکل باید جدیدترین نسخه کروم را نصب و این برنامه را راه‌اندازی مجدد کنید.

نفوذ هکرها به کروم دسکتاپ | فورا کروم را به‌روز‌رسانی و راه اندازی مجدد کنید

به نقل از پی‌سی‌ورلد، گوگل برای رفع یک آسیب‌پذیری امنیتی که به‌طور فعال توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد، شروع به انتشار نسخه 96.0.4664.110 مرورگر دسکتاپ کروم کرده است.

رفع این مشکل آسان است؛ اطمینان حاصل کنید مرورگر شما به‌روز است، سپس آن را مجدداً راه‌اندازی کنید تا نسخه به‌روز و اصلاح‌شده راه‌اندازی شود.

پست وبلاگ گوگل در این رابطه توضیح می‌دهد که نسخه جدید این مرورگر صرفا برای رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی موجود منتشر شده است که یکی از آنها CVE-2021-4102 نام دارد.

به‌روزرسانی کروم به‌طور خودکار انجام می‌شود، بنابراین ممکن است کروم از قبل وصله‌شده و به‌روز باشد.

آموزش چک به‌روز شدن کروم

برای اطمینان، روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای مرورگر کلیک کنید، سپس به Help > About Chrome بروید. اگر مرورگر شما به‌روز نباشد، این عمل از کروم می‌خواهد نسخه به‌روز شده را ببیند و دانلود کند.

پس از دانلود کروم نسخه 96.0.4664.110 (یا اگر نسخه جدیدتری در دسترس باشد)، پیامی خواهید دید که کروم به‌روز است. دانلود نسخه جدید احتمالاً نیازمند راه‌اندازی مجدد مرورگر است.

بسیاری از دیگر مرورگرهایی که از زیربنای منبع باز کروم استفاده می‌کنند، مانند مایکروسافت اج و ویوالدی، هنوز پچ‌های خود را منتشر نکرده‌اند. مشخص نیست چه تعداد از کاربران در معرض خطر این سوءاستفاده یا هر سوءاستفاده دیگری هستند.

با این حال، به دلیل سهولت نصب و دانلود مرورگرهای رایگان، دانلود کروم و وارد کردن اطلاعات مرورگر خود از مرورگر دیگری نسبتاً ساده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر