اپ گوگل برای برقراری ارتباط افرادی با اختلالات گفتاری توسعه یافت

یک اپ اندرویدی به نام «Project Relate» توسط گوگل توسعه یافته تا به افراد مبتلا به اختلالات گفتاری برای برقراری ارتباط با افراد دیگر و همچنین دستیار صوتی گوگل، کمک کند.

اپ گوگل برای برقراری ارتباط افرادی با اختلالات گفتاری توسعه یافت

به نقل از انگجت، افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند برای درک افراد دیگر و همچنین ارتباط با فناوری‌های مبتنی بر صوت با چالش روبرو بوده‌اند. هر چند برخی شرکت‌ها سعی دارند محصولاتشان را برای استفاده افرادی با این مشکل ارتقا دهند، اما بیشتر سرویس‌های مرتبط صدای آنها را به خوبی درک نمی‌کند.

گوگل هم اکنون در جستجوی افرادی است تا این اپ را آزمایش کند و ارتقا دهد.

به گفته جولی ساتیائو مدیر تولید «گوگل ریسرچ»، فناوری شناسایی گفتار استاندارد برای افرادی که دچار اختلال هستند، همیشه کارآمد نیست، زیرا الگوریتم‌ها براساس نمونه‌های گفتار آنان آموزش ندیده است.

اما در پروژه جدید از مدل‌های خاصی استفاده می‌شود که براساس الگوهای صحبت کردن افراد آموزش دریافت می‌کند. هنگامی که فرد اپ Project Relate را باز می‌کند، از وی خواسته می‌شود تا چند جمله را تکرار کند تا یک مدل پایه ایجاد شود و اپ بتواند شیوه حرف زدن کاربر را درک کند.

اپلیکیشن «Project Relate» می‌تواند ۳ فعالیت انجام دهد:

  • نخست آنکه گفتار کاربر را به متن تبدیل کند. کاربر می‌تواند این متن را کپی پیست کند یا در نمایشگر به افراد دیگر نشان دهد.
  • دوم اینکه این اپ می‌تواند آنچه کاربر گفته را با صدای بلند بخواند
  • همچنین می‌تواند با دستیار گوگل ارتباط برقرار کند.

این اپ هم‌اکنون در مرحله آزمایش است و گوگل اعلام کرده با متقاضیان شرکت در برنامه تست آن طی ماه‌های آینده تماس می‌گیرد.

منبع: مهر

ارسال نظر