زبان فارسی به گوگل مپس اضافه شد

رسانه کلیک - سرویس گوگل مپس کاربران زیادی در سراسر جهان دارد. بروزرسانی جدید این سرویس از 39 زبان جدید از جمله زبان فارسی پشتیبانی می کند.

زبان فارسی به گوگل مپس اضافه شد

گوگل اعلام کرده است که بروزرسانی جدید سرویس گوگل مپس بر روی زندگی 1.25 میلیارد نفر تاثیر خواهد گذاشت. در این بروزرسانی پشتیبانی از 39 زبان جدید به سرویس گوگل مپس اضافه می شود.

گوگل به تعداد زبان هایی که این سرویس در حالت کلی پشتیبانی می کند اشاره ای نکرده است. از این 39 زبان جدید می توان به تعدادی از آن ها همانند زبان فارسی ، آلبانیایی، بوسنیایی، ارمنی، آذری، برمه، کروات، چک، دانمارکی، استونیایی، ویتنامی، فیلیپینی، فنلاندی، گرجستانی، عبری، ایسلندی، اندونزیایی، قزاق، مغولی، نروژی، رومانیایی، صرب، اسلواک، اسلونیایی، سوئدی، ترکی، اوکراینی و زولو اشاره کرد.

این 39 زبان جدید که به سرویس گوگل مپس اضافه شده است باعث می شود که 1.25 میلیارد نفر از این سرویس بدون هیچ مشکلی از نظر زبانی استفاده کنند. در حال حاضر نزدیک به بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از سرویس گوگل مپس استفاده می کنند تا به مقصد خود برسند.

گوگل تنها به پشتیبانی از 39 زبان جدید توسط سرویس گوگل مپس اشاره کرده است و در رابطه با ویژگی های جدیدی که این بروزرسانی با خود به همراه داشته است و یا در آینده به این سرویس اضافه می شود اظهار نظری نکرده است ( امکان بررسی غذا به گوگل مپ اضافه می شود ).

گوگل در ابتدای ماه مارس اعلام کرده بود که در آینده به این سرویس ویژگی های جدیدی همانند اطلاعات سیستم حمل و نقل عمومی در برخی شهرها را اضافه می کند.

ماه گذشته گوگل در طی کنگره جهانی موبایل 2018 اعلام کرد که هفت زبان جدید را به سرویس اکشن خود اضافه می کند. کاربران می توانند آخرین نسخه گوگل مپس برای سیستم عامل های اندروید و iOS را از طریق فروشگاه اپلیکیشن این دو سیستم عامل دریافت کنند.

ارسال نظر