اسنپ از اپلیکیشن «پروموتر اپ» برای جذب راننده های مطمئن تر استفاده می کند

رسانه کلیک - اسنپ برای بهینه‌ سازی فرآیند ثبت‌ نام متقاضیان عضویت در ناوگان خود، از اپلیکیشن پروموتر اپ (Promoter App) رونمایی کرده است. این اپلیکیشن حدود سه ماه به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و اکنون وارد فاز اجرایی می‌شود.

اسنپ از اپلیکیشن «پروموتر اپ» برای جذب راننده های مطمئن تر استفاده می کند

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ پروموتر اپ اسنپ برای بازاریابان میدانی این سرویس هوشمند درخواست سفر در نظر گرفته تا فرآیند عضوگیری با استفاده از فرم‌ های کاغذی ثبت‌ نام برچیده و عملیات نام‌ نویسی، ثبت مدارک و تایید آن‌ به صورت دیجیتالی و در بستر اینترنت انجام شود. اسنپ در نظر دارد تا سرویس‌ دهی مناسبی در شب‌ های شلوغ و پرترافیک پیش از عید به کاربران مسافر خود ارائه دهد و به همین دلیل در این ایام از این اپلیکیشن به صورت رسمی رونمایی کرده است.

اپلیکیشن پروموتر اپ تنها در اختیار بازاریابان مورد تایید این سامانه قرار می‌ گیرد و با استفاده از شناسه و رمز عبوری فعال می‌ شود که اسنپ در اختیار آنها قرار داده است. به عبارت دیگر اپلیکیشن پروموتر اپ در بازارهای اندرویدی و آی‌ او اسی، مانند گوگل‌ پلی یا اپ‌ استور، قرار نمی‌ گیرد و اسنپ آن را روی دستگاه بازاریابان نصب می‌ کند.

اپلیکیشن بازاریابان، با سطوح دسترسی متفاوت

ثبت‌ نام در ناوگان اسنپ در سه مرحله جذب، آموزش و احراز هویت انجام می‌ شود. گروه جذب راننده (بازاریابی) اسنپ در سراسر ایران شامل بازاریابان میدانی، کارشناسان و کارشناسان ارشد بازاریابی هستند که فعالیت خود را در زمینه جذب راننده از طریق اپلیکیشن پروموتر اپ پیش می‌ برند.

علی قاضی یکی از مدیران ارشد توسعه اسنپ، درباره اپلیکیشن بازاریابان این سامانه عنوان کرد: این اپلیکیشن برای جلوگیری از بروز خطای انسانی و سوء استفاده‌ های احتمالی در دو سطح دسترسی متفاوت طراحی شده است. دسترسی سطح یک برای بازاریابان میدانی و دسترسی سطح دو برای کارشناسان بازاریابی تعریف شده است.

وی درباره تفاوت در سطح دسترسی‌ ها نیز اظهار داشت: در دسترسی سطح یک، بازاریاب اسنپ، فرم ثبت‌ نام متقاضی را بررسی می‌ کند و با کمک اپلیکیشن از تمام مدارک فرد متقاضی عضویت در ناوگان اسنپ (مانند کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، بیمه‌ نامه و سایر مدارک مورد نیاز) و همچنین چهره او عکس می‌ گیرد و تمامی این اطلاعات و تصاویر را وارد «پروموتر اپ» می‌کند. پس از آن کارشناس بازاریابی اسنپ که دسترسی سطح دو برای او تعریف شده است، به وسیله «پروموتر اپ» همه مدارک را با اطلاعات داخل فرم الکترونیکی ثبت‌ نام تطبیق می‌ دهد. در این مرحله تصویری که از متقاضی گرفته شده با تصویر مدارک او تطبیق داده می‌ شود.

وی ادامه داد: کارشناسان بازاریابی اسنپ هر یک سرپرست چندین بازاریاب هستند و متقاضیان تاییدشده توسط هر بازاریاب را کنترل می‌ کنند. در این مرحله خودروهایی که بر اساس سن خودرو نیاز به بازرسی دارند، نیز مورد بازرسی قرار می‌ گیرند. در صورت تطابق اطلاعات ثبت‌ شده متقاضی با اصل مدارک و سلامت خودرو، تاییدیه اول صادر می‌ شود. در اینجا کار تیم احراز هویت آغاز می‌ شود.

به گفته قاضی، پس از این مرحله نیاز به تایید سومی است که توسط تیم احراز هویت اسنپ و در دفتر این شرکت و به صورت مرکزی انجام می‌ شود. در این مرحله، یک تیم چند ۱۰‌نفره مسئول تطابق مدارک و اطلاعات متقاضیان هستند و همه مدارک و اطلاعات یک بار دیگر بررسی می‌ شوند.

بعد از انجام ثبت‌ نام و آغاز فعالیت رانندگان، عملکرد کاربران راننده بر اساس بازخورد مسافران به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از سوی کارشناسان تحلیل داده کنترل می‌ شود. تیم مدیریت کیفیت اسنپ با کاربران راننده‌ ای که عملکرد مناسبی نداشته‌ اند به سه طریق برخورد می‌ کند. به دسته اول اخطار داده می‌ شود، دسته دوم به طور موقت غیرفعال می‌ شوند (شرط بازگشت این افراد گذراندن مجدد دوره آموزشی است) و با دسته سوم به طور دائم قطع همکاری می‌شود.

قاضی ادامه داد: نتایج بررسی عملکرد کاربران راننده در اختیار کارشناسان ارشد بازاریابی نیز قرار می‌ گیرد تا بتوانند عملکرد بازاریابان میدانی اسنپ را در جذب افراد بسنجند و بهبود بخشند.

با توجه به مکانیزه‌ شدن فرآیند ثبت‌ نام و استفاده از اپلیکیشن مخصوص بازاریابان اسنپ هنگام جذب راننده جدید، امکان بروز خطا و همچنین دور زدن سیستم ثبت‌ نام توسط افراد سودجو وجود ندارد.

ارسال نظر