گوگل مپ 9.71 نسخه بتا درصد باتری گوشی کاربران را نشان می دهد

رسانه کلیک - نسخه جدید و آزمایشی اپلیکیشن محبوب گوگل مپ این هفته معرفی شد. این ورژن، گوگل مپ 9.71 بتا نام دارد و بر خلاف ورژن نسخه های قبلی ویژگی های جدید زیادی در چنته ندارد، اما کدهای دستوری آن نشان می دهد قابلیت نمایش درصد باتری هنگام اشتراک گذاری موقعیت مکانی در آینده نزدیک در اختیار کاربران قرار می گیرد.

گوگل مپ 9.71 نسخه بتا درصد باتری گوشی کاربران را نشان می دهد

به گزارش کلیک به نقل از وبگاه اندروید پلیس؛ برخی از کاربران نسخه بتای گوگل مپ نسخه 9.70 اسکرین شات محیط کاربری اپلیکیشن Google Maps جدید را در فضای مجازی منتشر کرده اند و همانطور که در تصاویر پیداست، دیگر خبری از دکمه اسکرین شات (Screenshot) در این نسخه نیست و جای این دکمه در انتهای صفحه سمت راست با دکمه انتشار (Share Place) عوض شده است.

گوگل مپ 9.71 بتا

گوگل مپ 9.71 بتا

اما ظاهرا تغییرات قرار نیست به همینجا خلاصه شود، چرا که بررسی کدهای دستوری و برنامه نویسی گوگل مپ 9.71 بتا نشان از یک ویژگی جدید در برنامه اختصاص گوگل دارد؛ نمایش درصد باتری کاربران حین اشتراک گذاری موقعیت مکانی!

قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی این روزها کاربردهای گسترده ای دارد؛ برای مثال افراد هنگام ملاقات با یکدیگر به راحتی می توانند از این قابلیت استفاده کنند. اما گاهی دانستن اینکه فرد مورد نظرمان را تا چه مدتی می توانیم روی نقشه دنبال کنیم، برای ما اهمیت پیدا می کند. اینجاست که گوگل مپس وارد ماجرا می شود. به نظر می رسد نسخه بتای این اپلیکیشن علاوه بر موقعیت مکانی قصد اشتراک گذاری میزان شارژ و وضعیت باتری گوشی کاربران را نیز داشته باشد.

با توجه به کدهای دستوری که در زیر مشاهده می کنید، پیام ارسالی مربوط به درصد باتری قرار است به این شکل باشد: «درصد باتری گوشی برایان بین 50 تا 75 درصد و در حال شارژ شدن است».

اگر بنا به دلایلی درصد باتری مشخص نباشد (برای مثال خود کاربر ترجیح داده باشد میزان شارژ گوشی اش مخفی بماند یا اینکه زمان زیادی از آخرین وضعیت باتری بگذرد)، پیام بدین صورت مخابره خواهد شد: «درصد باتری برایان نامعلوم است».

گوگل مپ 9.71 بتا

ارسال نظر