افزودن مخاطبین به وسیله کدهای QR در برنامه واتساپ

رسانه کلیک - برنامه واتساپ به زودی با ویژگی های جدیدی در دسترس کاربران قرار می گیرد. امکان فزودن مخاطبین با استفاده از کد QR یکی از این قابلیت های جدید است.

افزودن مخاطبین به وسیله کدهای QR در برنامه واتساپ

کمپانی واتساپ به تازگی ویژگی های جدید و کاربردی متعددی را به پیام رسان محبوب خود اضافه کرده است. ظاهرا این ویژگی های در چند هفته دیگر قابل دسترس می شود. به منظور سهولت در افزودن مخاطبین جدید، قابلیت جدید کد QR به برنامه واتساپ اضافه شده است. به زودی کاربران این پیام رسان می توانند با اسکن کد QR کاربران دیگر، آن ها را به لیست مخاطبین خود اضافه کنند. بنابراین دیگر نیازی به نوشتن دستی شماره تلفن نیست. اگر به خاطر داشته باشید، Whats app چند ماه پیش از این ویژگی رونمایی کرده و آن را مورد آزمایش قرار داد.

و اما در خصوص تماس های ویدیویی باید گفت که امکان حضور هشت نفر به طور همزمان در این نوع تماس ها پشتیبانی می شود. با نگه داشتن انگشت روی ویدیوی شرکت کننده، می توان صفحه مربوطه را به حالت کامل و تمام صفحه تبدیل کرد. همچنین یک آیکن ویدیو در چت های گروهی وجود دارد که با ضربه روی آن، به راحتی یک تماس ویدیویی گروهی آغاز می شود. البته این آیکن تنها در چت هایی ظاهر می شود که تعداد شرکت کننده های حاضر در آن، مساوی یا کمتر از هشت نفر باشد.

به زودی برنامه واتساپ به مجموعه استیکرهای متحرک مجهز خواهد شد. همچنین حالت تیره یا همان دارک مود به نسخه های این برنامه روی وب و دسکتاپ افزوده می شود. کاربران سیستم عامل KaiOS نیز می توانند به اشتراک وضعیت فعلی خود با سایرین بپردازند، که البته مدت زمان هر وضعیت بعد از 24 ساعت به اتمام می رسد. طبق گفته های WhatsApp، تمرکز اصلی این پیام رسان هنوز هم روی ارائه ارتباطات محرمانه و قابل اطمینان برای دو میلیون کاربر خود در سراسر جهان معطوف شده است.

ارسال نظر