با نسخه آزمایشی Shared Piano کروم با دوستان خود پیانو بزنید

رسانه کلیک - نسخه آزمایشی Shared Piano جدیدترین قابلیت موزیک لب گوگل کروم است که به کاربر اجازه می دهد تا به همراه دوستان خود، به نواختن پیانو و سازهای دیگر مشغول شوند. 

با نسخه آزمایشی Shared Piano کروم با دوستان خود پیانو بزنید

تا کنون پیانوهای مجازی متعددی در فضای آنلاین در دسترس علاقه مندان قرار گرفته اند. اما قابلیت نواختن پیانو همراه با دوستان یک موضوع کاملا جدید است. نسخه آزمایشی Shared Piano از موزیک لب کروم گوگل امکان نواختن پیانو همراه با دوستان را بسیار ساده کرده، بدون اینکه به آلات موسیقی یا کنترلگرهای MIDI احتیاجی باشد. تنها کافیست تا اپلیکیشن وب مربوطه را لود کرده و لینک آن را برای دوستان خود ارسال کنید تا یک فضای تمرین مجازی را به وجود آورید. گزینه های متعددی مثل پیانو، درام، انواع سازهای زهی، سازهای بادی و غیره، جهت ساخت آهنگ دلخواه در اختیار کاربر قرار دارند.

البته باید گفت که Shared Piano فعلا به طور آزمایشی عرضه شده است، هرچند به خوبی کار می کند. به نظر نمی رسد که تأخیر اینترنتی اجرای این برنامه را دچار مشکل کند، چرا که سرعت اجرای ضرب برای افراد متعدد، به طور یکپارچه تنظیم می شود. در ضمن، رول های پیانو نشان می دهند که چه فردی در حال نواختن چه چیزی است. نسخه آزمایشی Shared Piano هم روی دسکتاپ و هم روی موبایل کار می کند. در اجرای دسکتاپ، کاربران از کلیدهای از پیش تعیین شده برای نواختن استفاده می کند، حال آنکه در اجرای موبایل، تنها با ضربه روی صفحه لمسی می توان به نواختن پیانو پرداخت. پلی فونی (یا همان چندآوایی) به شش صدا محدود می شود، بنابراین نمی توان آکوردهای بزرگی را به وجود آورد.

موزیک لب کروم به عنوان یک ابزار کارامد طراحی نشده است، بلکه هدف آن تنها آموزش ساده و سرگرم کننده موسیقی است. با این حال آزمایش های دیگری در حال انجام هستند که از جمله آن ها می توان به نمایش اسپکتوگرام (طیف سنج) و نوسانگرها اشاره کرد. طیف سنج می تواند اندازه و فرکانس صوت های مختلف را نمایش دهد، حال آنکه نوسانگر با استفاده از شکل های آنتروموفیکف مشخصه های شکل موج های مختلف را نشان می دهد. برنامه های آنلاین، هرچند جنبه سرگرم کننده دارند، اما خالی از لطف نیستند. پیانوی اشتراکی گوگل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به لزوم فاصله اجتماعی، می تواند اوقات خوشی را برای شما و دوستانتان فراهم آورد.

ارسال نظر