ویژگی App Stories اسنپ چت برای چهار اپلیکیشن پرطرفدار قابل دسترس شد

رسانه کلیک - با استفاده از ویژگی جدید اسنپ چت، یعنی App Stories می تواند استوری های ساخته شده در این برنامه را در اپلیکیشن های خارجی به نمایش گذاشت.

ویژگی App Stories اسنپ چت برای چهار اپلیکیشن پرطرفدار قابل دسترس شد

اسنپ چت بالاخره قابلیت پخش استوری از طریق اپلیکیشن های خارجی را فعال کرد. این کمپانی تقریبا یک سال بعد از پیش نمایش، ویژگی App Stories را به طور رسمی معرفی کرده که به اپلیکیشن های خارجی اجازه می دهد تا استوری های ساخته شده در اپلیکیشن اسنپ چت را در سرویس های خود به نمایش بگذارند.

ویژگی App Stories نخستین بار در رویداد Partner Summit کمپانی اسنپ چت معرفی شده و هم اکنون در چهار اپلیکیشن Triller، Squad، Hily و Octi قابل دسترس است. ظاهرا با گذشت زمان، اپلیکیشن های بیشتری از این قابلیت جدید بهره مند خواهند شد، هرچند که زمان دقیقی برای آن مشخص نشده است.

پس از بروزرسانی، کاربران اسنپ چت که در عین حال از هر یک از چهار اپلیکیشن مذکور استفاده می کنند، می توانند به حساب کاربری خود متصل شده و استوری های خود را به طور مستقیم از اسنپ چت در سایر اپلیکیشن ها به اشتراک بگذارند. استوری ها به نوبه خود ظاهر آشنایی برای کاربران دارند (فیلترهای صورت با مزه، شکلک های خنده دار و غیره)، با این حال هر اپلیکیشن ممکن است به شکلی متفاوت از این ویژگی استفاده کند. همچنین توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند استوری های خود را به جای 24 ساعت استاندارد، به مدت بیش از هفت روز به طور زنده نگه دارند.

اپلیکیشن Triller به کاربران خود اجازه می دهد تا استوری های متعدد از سوی دوستان و هنرمندان دنبال شونده را مشاهده کنند. اپلیکیشن Squad نیز به کاربران اجازه می دهد تا در طول تماس های گروهی، قادر به مشاهده استوری ها باشند. اپلیکیشن Hily نیز استوری های ساخته شده در اسنپ چت را در ویژگی Hily Stories خود ادغام می کند. اپلیکیشن Octi هم استوری ها را در پروفایل کاربران به نمایش می گذارد.

ویژگی App Stories یکی از مهم ترین تکه های پلتفرم توسعه دهنده برای اسنپ چت محسوب می شود. قرار دادن محتوای اسنپ چت به طور مستقیم در اپلیکیشن های پرطرفدار نظیر Triller می تواند تعداد کاربران و مخاطبین اسنپ چت را به طور بالقوه افزایش دهد.

البته باید گفت که کمپانی اسنپ در گذشته نیز سعی کرده تا از دوربین درون برنامه ای خود برای افزایش مخاطبین استفاده کند. حدودا پس از گذشت یک سال از محبوبیت لنزهای gender swap (تعویض جنسیت)، لنزهای جذاب و مهیج واقعیت افزوده به خوبی توانستند در دل کاربران جای گرفته و نظر سایر افراد را نیز به خود جلب کنند.

به علاوه باید گفت که قابلیت جدید اسنپ چت، فرصت جدیدی را برای گسترش تبلیغات خارجی فراهم آورده است. با اینکه نمایش استوری در اپلیکیشن های خارجی مستلزم پخش اولیه تبلیغ نخواهد بود، اما محصول دیگری به نام Ad kit در رویداد سال گذشته معرفی شده که به سازنده های اپلیکیشن اجازه می دهد تا تبلیغات اسنپ را در سرویس های انحصاری خود قرار دهند.

ارسال نظر