گوگل کروم بتا اندروید به قابلیت ذخیره باتری مجهز شد

رسانه کلیک - گوگل کروم بتا اندروید بروزرسانی دریافت کرد. در این آپدیت شاهد اضافه شدن قابلیت ذخیره باتری به این مرورگر محبوب هستیم.

گوگل کروم بتا اندروید به قابلیت ذخیره باتری مجهز شد

چند روز پیش گوگل کروم بتا اندروید به نسخه 75 بروزرسانی شد. این آپدیت دارای قابلیت مدیریت پسورد است که می تواند گذرواژه های متنوع و قدرتمندی تولید کند. در این بروزرسانی شاهد حضور حالت تاریک نیز بودیم.

این مرورگر به صورت پیش فرض در حالت روشن (لایت مود) اجرا می شود، البته زمانی که قابلیت ذخیره باتری فعال شود، این وضعیت تغییر می کند. در لایت مود شاهد نوشته های مشکی رنگ در پس زمینه سفید و در دارک مود شاهد نوشته های سفید در پس زمینه مشکی رنگ هستیم.

به تازگی یک بروزرسانی جدید برای این مرورگر عرضه شده که ورژن آن را به 76 ارتقا می دهد. در این نسخه، قابلیت Lazy Loading حضور دارد. این ویژگی در تعدادی از وب سایت ها کاربرد داشته و نمی توان در تمام وب سایت ها از آن بهره برد.

این قابلیت باعث می شود تا زمانی که کاربر روی صفحه اسکرول نکرده، تصاویر بارگذاری نشود. به گفته گوگل، این ویژگی از مصرف بیش از حد دیتا جلوگیری می کند. علاوه بر کاهش مصرف داده، با عدم بارگذاری بخش های اضافه، مصرف باتری نیز کاهش پیدا می کند.

در این بروزرسانی زمانی که یک تصویر در صفحه وب سایت بارگذاری می شود، تا زمان بسته شدن وب سایت، این تصویر در صفحه باقی می ماند و دوباره Load نمی شود.

در صورتی که یک وب سایت دارای حالت تاریک باشد، این حالت توسط مرورگر فعال می شود. یکی دیگر از تغییرات موجود در این بروزرسانی، قرارگیری عکس پروفایل کاربر در صفحه تب ها بوده که در دورن یک دایره قرار می گیرد. انتظار می رود گوگل در آینده آپدیت های بیشتری را با ویژگی های جدیدی برای این مرورگر عرضه کند.

ارسال نظر