تشخیص عفونت گوش با استفاده از اپلیکیشن!

رسانه کلیک - محققان موفق به تولید اپلیکیشنی شده اند که می تواند با استفاده از کاغذی مخروطی و فرستادن اصواتی به داخل گوش، به تشخیص عفونت گوش کمک کند.

تشخیص عفونت گوش با استفاده از اپلیکیشن!

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، گوشی های هوشمند دیگر تنها وسایلی جهت برقراری تماس، فرستادن ایمیل، پخش ترانه و گشت و گذار در اینترنت نیستند. گوشی های هوشمند امروزه در برخی زمینه های پزشکی از جمله تشخیص اصوات فراصوت و آلزایمر نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به موارد ذکر شده، تعجبی ندارد که محققان موفق به تولید اپلیکیشنی در گوشی های هوشمند شده باشند که با استفاده از یک مخروط کاغذی، بتواند به تشخیص عفونت گوش کمک کند. این برنامه می تواند برای والدینی که کودکان کم سن و سال دارند، بسیار مفید واقع شود.

با استفاده از این اپلیکیشن و مخروط کاغذی، والدین می توانند موفق به تشخیص عفونت گوش کودک خود شود و نیاز یا عدم نیاز مراجعه به پزشک را تشخیص دهد. این اپلیکیشن با استفاده از اسپیکرهای گوشی هوشمند، صدایی را از طریق مخروط کاغذی در گوش منتشر کرده و با توجه به پژواک صدا که خود اپلیکیشن آن را ثبت می کند، می تواند تشخیص دهد که آیا مایعی پشت پرده گوش وجود دارد یا خیر.

تاکنون بر اساس آزمایش هایی که روی نزدیک به 50 کودک انجام شده، نشان داده شده که این اپلیکیشن در 85 درصد موارد درست عمل کرده است. با توجه به این موضوع، این فناوری دقت بالایی دارد.

برخی نیز معتقدند مایع پشت پرده گوش ممکن است لزوما نشان دهنده عفونت نباشد و پیشنهاد کرده اند که سازندگان این برنامه اطلاعات تکمیلی را در آن قرار دهند تا والدین بتوانند پیش از مراجعه به پزشک، آن ها را مطالعه کنند. انتظار می رود در آینده، فناوری و هوش مصنوعی نقش پررنگ تری را در حوزه پزشکی ایفا کند ( استفاده از هوش مصنوعی در عصب شناسی برای کنترل مغز میمون ها ).

ارسال نظر