اپلیکیشن الکسا آمازون در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفت

رسانه کلیک - اپلیکیشن الکسا آمازون برای سیستم عامل ویندوز 10 عرضه شد. هم اکنون کاربران این سیستم عامل می توانند اپلیکیشن دستیار صوتی آمازون را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنند.

اپلیکیشن الکسا آمازون در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفت

امروز اپلیکیشن الکسا آمازون برای سیستم عامل ویندوز 10 منتشر شد. در گذشته شاهد عرضه این برنامه برای برخی از لپ تاپ های موجود در بازار بودیم؛ با این حال امروز آمازون این دستیار صوتی را در مایکروسافت استور برای دانلود قرار داده است.

تمام کاربرانی که از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنند، قادر به نصب این اپلیکیشن هستند. لازم به ذکر است؛ یکی از ویژگی های دستیار صوتی الکسا تنها در اختیار برخی کاربران قرار می گیرد. برای صحبت با این دستیار، تعدادی از کاربران باید از کیبورد برای فراخوانی آن استفاده کنند.

اپلیکیشن الکسا آمازون برای ویندوز 10 قادر به کنترل موسیقی در حال پخش است. علاوه بر این ویژگی، دستیار الکسا در سیستم عامل مایکروسافت می تواند دستگاه های هوشمند خانگی را نیز کنترل کند.

اپلیکیشن الکسا آمازون در ویندوز 10 قادر به کنترل ویدیو، تماس ها، اسپاتیفای و پاندورا است. این دستیار صوتی قادر به اجرای درخواست هایی که مربوط به ویژگی های ویندوز 10 باشد، نیست. آمازون اعلام کرده این قابلیت به همراه ویژگی های جدید در اوایل سال آینده میلادی به صورت یک بروزرسانی برای این اپلیکیشن عرضه می شود.

چند ماه پیش شاهد ادغام دو دستیار صوتی الکسا و کورتانا از سوی شرکت های آمازون و مایکروسافت بودیم. شایان ذکر است؛ این ادغام به عنوان یک نمونه اولیه صورت گرفت. این ادغام به کورتانا اجازه دسترسی به الکسا و همچنین دسترسی الکسا به کورتانا را می دهد.

ادغام دو دستیار صوتی الکسا و کورتانا نتیجه مناسبی ندارد، در همین راستا کاربران برای استفاده از دستیار صوتی شرکت آمازون در لپ تاپ ویندوزی خود بهتر است اپلیکیشن الکسا را دانلود و نصب کنند. در گذشته نه چندان دور این دستیار صوتی برای کنسول بازی Xbox One عرضه شده بود.

ارسال نظر