اپل و گوگل اولین دسترسی به API سیستم ردیابی کرونا را ارائه کردند

رسانه کلیک - همانطور که پیش‌بینی می‌شد، اپل و گوگل از برنامه‌نویسان برای همکاری در زمینه ردیابی ویروس کرونا استفاده خواهد کرد. این شرکت‌ها اعلام کردند که اولین نسخه API سیستم ردیابی کرونا را در اختیار برنامه‌نویسان و تیم‌های فنی سازمان‌های بهداشتی قرار می‌دهند.

اپل و گوگل اولین دسترسی به API سیستم ردیابی کرونا را ارائه کردند

این اولین قدم برای انتشار کامل سیستم ردیاب، مانند نسخه بتا محصول است تا روی آن کار کرده و برای انتشار کامل API در اواسط ماه می آماده شوند.

این دو شرکت پیش‌تر اقدامات حریم خصوصی خود را برای API ردیابی بیماری کرونا به تفصیل شرح داده‌اند. از همه مهم‌تر، آن‌ها قصد رمزگذاری ابرداده بلوتوث را دارند. همچنین هر روز مسايل امنیتی جدید مانند رمز ورود هوشمند رندوم را پیاده‌سازی خواهند کرد. بنابراین نمی‌توان به راحتی با یک دستگاه دیگر در ارتباط بود.

علاوه بر این، این دو شرکت می گویند این API حداکثر 30 دقیقه می تواند ارتباط افراد را ردیابی کند و سطح خطر انتقال آن را فقط برای کاربران محاسبه می‌کند.

یکی از مدیران گوگل می‌گوید: «این سیستم در هنگام مواجه و نزدیک بودن با فرد مبتلا به کرونا، بر اساس میزان اطلاعات گرفته شده از فرد، میزان خطر انتقال ویروس را به دکترها و سازمان‌های بهداشتی اطلاع می‌دهد. همچنین برنامه‌نویسان می‌توانند پیام های اعلان خود را تغییر داده و آن را مفیدتر و آموزنده‌تر کنند.»

اپل و گوگل قصد دارند در روز جمعه اطلاعات بیشتری را درباره API سیستم ردیابی کرونا و نحوه دسترسی برنامه‌نویسان به آن و چگونگی عملکرد کلی سیستم را منتشر کنند.

ارسال نظر