۲ درصد درآمد تراکنش‌های بانکی به پلیس فتا اختصاص می‌یابد

مجلس با تخصیص ۲ درصد از درآمد حاصل از هزینه‌های دریافتی تراکنش‌های نظام بانکی به پلیس فتا موافقت کرد و قرار شد بانک‌ها و موسسات اعتباری این مقدار را به خزانه داری کشور واریز نمایند. 

۲ درصد درآمد تراکنش‌های بانکی به پلیس فتا اختصاص می‌یابد

موافقت مجلس با تحصیص ۲ درصد درآمد تراکنش‌های بانکی به پلیس فتا

خانه ملت گزارش داد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت صبح امروز دوشنبه شانزدهم اسفندماه در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با بندهای الحاقی (۴)، (۶) و (۷) تبصره (۱۰) این لایحه موافقت کردند.

  • بر اساس بند الحاقی (۴) تبصره (۱۰) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور؛ کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظفند دو درصد (۲%) از درآمد حاصل از هزینه‌های دریافتی بابت تراکنش‌ها در نظام بانکداری الکترونیکی را به ردیف ۱۶۰ ۱۶۴ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نمایند.
    صددرصد (۱۰۰%) درآمد واریزی در اختیار فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد تا در راستای طرح تقویت پلیس فتا که توسط فرماندهی انتظامی و با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تهیه می‌گردد به مصرف برسد. بانک مرکزی موظف به نظارت بر اجرای دقیق این مصوبه می‌باشد. بانک‌هایی که از اجرای این بند تخلف کنند در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی تلقی می‌شود.
  • بر اساس بند الحاقی (۶) تبصره (۱۰) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور؛ شورای برنامه‌ریزی استان‌ها مکلفند متناسب با تغییرات تقسیمات کشوری همانند دیگر دستگاه‌های اجرایی اعتبار لازم جهت احداث و تجهیز نواحی مقاومت بسیج و فرماندهی انتظامی شهرستان‌های آن استان را پیش‌بینی و تأمین نمایند.
  • بر اساس بند الحاقی (۷) تبصره (۱۰) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور؛ خزانه‌داری کل کشور موظف است سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از محل ماده (۲۳) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۸/۱۲/۱۳۸۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی را هر ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

وزارت کشور موظف است جرایم وصولی هر استان را میان شهرداری‌ها و دهیاری‌های همان استان و بر اساس شاخص جمعیت توزیع کند و حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب آنان واریز نماید.

جالب است بخوانید: غیرفعال شدن ۳۷ هزار پذیرنده زرین پال به دلیل کد مالیاتی

منبع: ایمنا

ارسال نظر