زمین مجانی امارات برای سرمایه گذاران ایرانی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از تسهیلات امارات به سرمایه‌گذاران ایرانی به صورت اعطای زمین رایگان و ٩٠درصد هزینه‌ها خبر داد که باعث جذب کارآفرینان و سرمایه داران و افزایش مهاجرت از کشور می‌شود.

زمین مجانی امارات برای سرمایه گذاران ایرانی

سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، در توئیتر خود ضمن گلایه از مصوبه کمسیون تلفیق مبنی بر لغو مشوق‌های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ایران و تنزل جایگاه این مناطق، نوشت: «امارات در شهرک صنعتی جدید خود به سرمایه‌گذاران ایرانی، زمین رایگان به همراه ٩٠درصد هزینه‌ها، تسهیلات می‌دهد.»

سعید+محمد

پیش از این نیز سید حمید حسینی عضو اتاق بازگانی ایران اعلام کرده بود: «مساله مهاجرت حالا به مساله بسیار مهمی برای ایران تبدیل شده و افزایش تقاضا برای مهاجرت حتی در آمارهای رسمی نیز به تایید رسیده است.»

به گفته او، همین حالا امارات متحده عربی شهرکی صنعتی احداث و اعلام کرده که هر کسی که در ایران کارخانه داشته است می‌تواند در این شهرک زمین مجانی بگیرد. جالب اینجاست به محض امضای قرارداد بانک ۹۰ درصد هزینه‌ها را تسهیلات می‌دهد تا فرد آنجا کار تولیدی کند. می‌گویند شما که تجربه کار در ایران را دارید بیایید اینجا کار کنید و همه چیز برایتان مهیاست.

حسینی افزود: «جالب اینجاست که امارات اصلا در صدد تولید نبود، این کشور جایی برای ترانزیت و صادرات مجدد بود، اما حالا برای بردن کارآفرینان ایرانی برنامه‌ریزی کرده و قول اقامت می‌دهد.»

وی با اشاره به اینکه قبلا کسی به کارآفرین کاری نداشت، گفت: «همین نکته نشان می‌دهد خطر تا چه حد جدی است و بی توجهی به آن چطور می‌تواند کشور را تهی کند.»

عضو اتاق بازرگانی ایران به خبرآنلاین گفت: «مساله مهاجرت تنها مساله‌ای اقتصادی نیست، جامعه نیاز به امید دارد، امید به آینده‌ای بهتر. مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی همه با هم در این امر دخیل هستند و وقتی مشکلات مداوم افزایش یافته نمی‌توان انتظار داشت وضعیت بهبود یابد و افراد امیدوار باقی بمانند.»

همچنین بخوانید: رشد 3 برابری مهاجرت دانشجویی | ترکیه دومین مقصد برتر دانشجویان ایرانی

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر