طرح تنظیم و قانون‌گذاری رمزارزها به زودی تصویب می‌شود

یکی از اعضای گروه تدوین طرح قانونی‌گذاری ارزهای دیجیتال، محسن رضایی صدرآبادی اخیرا در صفحه توییتر خود اعلام کرد که آخرین نسخه از طرح «سیاست‌ها و احکام پیشنهادی جامع ساماندهی زیست‌بوم رمزارزش‌ها» که به اختصاز سند تحول رمزارزش‌ها شناخته می‌شود، تایید شده و به زودی تصویب خواهد شد.

طرح تنظیم و قانون‌گذاری رمزارزها به زودی تصویب می‌شود

صدرآبادی با اشاره به آخرین پست اینستاگرامی ابراهیم رئیسی که مربوط به نشست دو روز پیش رئیس‌جمهور با استانداران سراسر کشور است، در توییتی نوشت:

«الحمدلله پس از ماه‌ها تلاش همهٔ متخصصان، ابلاغ سند تحول دولت علی‌رغم همه فراز و نشیب‌ها، مقارن شد با مبعث پیامبر اکرم (ص). گویی نوید می‌دهد که به برکت خاتم الانبیاء، تحول در موضوعات مختلف از جمله «رمزارزش‌ها» اتفاق خواهد افتاد.»

وی در ادامه افزود: «در این ایام برای تهیه این سند و به‌دنبال آن احکام ساماندهی زیست‌بوم رمزارزش‌ها به تعداد زیادی از دوستان متخصص و کارشناس عزیزم در کامیونیتی و انجمن‌ها و تشکل‌ها زحمت دادم. از همه عزیزان تشکر و قدردانی ویژه دارم و در این شب عزیز آرزوی سلامتی برایشان دارم. با توجه به تأیید سند تحول رمزارزش‌ها، انشالله شاهد تصویب زودهنگام احکام ساماندهی زیست‌بوم رمزارزش‌ها و اتمام بلاتکلیفی بخش خصوصی و استفاده از فرصت‌ها خواهیم بود.»

آن‌طور که پیداست، نسخه جدید سند تحول رمزارزش‌ها با همکاری انجمن فینتک، انجمن بلاک چین، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و برخی از اعضای جامعه ارز دیجیتال ایران، از جمله تعدادی از صرافی‌های داخلی تهیه، اصلاح و تنظیم شده است.

با اینکه نسخه نهایی سند تحول رمزارزش‌ها هنوز منتشر نشده است، انتظار می‌رود برخی از بخش‌های مورد‌مناقشه موجود در پیش‌نویس مربوط به ۲۵ دی ۱۴۰۰ که به‌صورت غیررسمی منتشر شده بود، دست‌خوش تغییر یا حتی حذف شده باشد.

منبع: ارز دیجیتال
ارسال نظر