هشدار سخنگوی قوه قضاییه در مورد رسیدگی به رمزارزها

سخنگوی قوه قضاییه در گفتگویی با خبرنگاران از اهمیت رسیدگی به معضل رمزارزها خبر داد و اظهار داشت که اگر به این موضوع رسیدگی نکنیم، پشیمانی به بار خواهد آمد.ذبیح الله خداییان، سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری امروز در پاسخ به سوال درباره مشکل رمز ارزها تاکید کرد: محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه از بانک مرکزی خواسته است هر چه سریعتر برای حل این مشکل ورود پیدا کند و اگر قرار است ساماندهی و یا ممنوعیتی اعمال شود این کار انجام شود.

هشدار سخنگوی قوه قضاییه در مورد رسیدگی به رمزارزها

ذبیح الله خداییان، سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری امروز در پاسخ به سوال درباره مشکل رمز ارزها تاکید کرد: محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه از بانک مرکزی خواسته است هر چه سریعتر برای حل این مشکل ورود پیدا کند و اگر قرار است ساماندهی و یا ممنوعیتی اعمال شود این کار انجام شود.

خداییان درباره برخورد با کسانی که در این عرصه کلاهبرداری کردند گفت: تاکنون متاسفانه کلاهبرداری‌های زیادی در رمز ارزها صورت گرفته و پرونده های متعددی در دستگاه قضایی مانند پرونده کریپتولند تشکیل شده که این رمزارز تقریباً ۲۸۹ هزار کاربر داشته و گردش مالی ۶ ماهه ان حدود ۳ هزار میلیارد تومان بوده است میزان کلاهبرداری که در آن صورت گرفت حدود ۴۲ میلیون دلار و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هست که با اقدام به موقع دستگاه قوه قضایی و ضابطین دادگستری قسمتی از اموال را شناسایی و بین افراد متضرر توزیع شد.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های متولی نباید به راحتی از کنار این موضوع بگذرند و قبل از اینکه تعداد کلاهبرداری ها افزایش پیدا کند و تعداد بیشتری از مردم متضرر شوند مسئولین مربوطه باید با همکاری دستگاه قضایی این معضل را حل کنند و اگر به موقع عمل نشود بعدا دچار پشیمانی خواهیم شد.

این درحالیست که امروز جمعی از مال‌باختگان صرافی کریپتولند در مقابل ساختمان قوه قضاییه تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان در این صرافی شدند.

ذبیح‌الله خدائیان با اشاره به روزهای آخر سال و لزوم کنترل گرانی‌ها نیز تصریح کرد روز گذشته رییس قوه قضاییه در جمع مسولان عالی قضایی تاکید کردند که دادستان ها و روسای محترم دادگستری نظارت کنند که مواجه با گرانی در پایان سال نشویم. هرچند مبارزه با گرانی وظیفه دولت است اما هرجایی که سازمان تعزیرات نیاز به کمک داشته باشد دادستان ها و دادگستری ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

خداییان درباره اعطای مرخصی به زندانیان در ایام نوروز و شرایط آن اظهار کرد، ندر سال‌های اخیر به دلیل شرایط کرونایی مرخصی‌های بیشتری به تعداد بیشتری از زندانیان داده می‌شود برای تعطیلات پیش رو هم قرار شد که مشمولین مرخصی بررسی شوند. البته رئییس قوه قضائیه تاکید کرده که به کسانی که مخل در نظم امنیت عمومی هستند، مرخصی داده نشود و این قبیل افراد جز متثنیات هستند.

منبع: ایران پرس

ارسال نظر