شرکت هرمی یونیک فاینانس سرنگون شد | دستگیری گردانندگان

وزارت اطلاعات از انهدام شبکه سازمان یافته کلاهبرداری شرکت هرمی یونیک فاینانس و دستگیری اعضای اصلی آن در سطح کشور خبر داد.

شرکت هرمی یونیک فاینانس سرنگون شد | دستگیری گردانندگان

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است:

«با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان، بیش از 150 نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‎های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس (unique finance) در 19 استان کشور شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی مورد ضربه قرار گرفت.

مؤسسان و مدیران این شرکت که از ایرانیان مقیم در کشورهای همسایه هستند، با معرفی واهی این مجموعه به عنوان یک شرکت بین‎المللی و فعال در خرید و فروش سهام شرکت‎های معتبر در بورس‎های خارجی، با استفاده از روش‌های اغواگرایانه و ادعای پرداخت سودهای نامتعارف و دلاری اقدام به شبکه‌سازی هرمی، ارائه توکن دیجیتال به نام UNQT و کلاه‌برداری از تعداد زیادی از شهروندان در سراسر کشور کرده‌اند.

با اقدامات صورت گرفته، ضمن جلوگیری از خروج حجم بالایی ارز از کشور، سایر اعضای فعال این شبکه هرمی تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفته و پرونده قضایی مؤسسان و گردانندگان این شرکت هرمی در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به اخلال‎گران در نظام اقتصادی کشور در دست رسیدگی و صدور حکم است.

وزارت اطلاعات با عنایت به شرایط کنونی اقتصادی و شکل‌گیری کلاه‌برداری‌های هرمی نوظهور به ویژه در حوزه ارزهای دیجیتال، ضمن هشدار نسبت به عوارض پرخسارت سرمایه‌گذاری در این قبیل طرح ها آماده دریافت گزارش‌های مردمی از طریق ستاد خبری 113 است.»

بیشتر بخوانید: تأکید بر ممنوعیت فعالیت شرکت های هرمی | تعدادی دستگیر شدند

ارسال نظر