سومین بانک بزرگ آمریکا: بیتکوین می‌تواند ارزی برای معاملات بین المللی باشد

رسانه کلیک -به نقل از تحلیل‌گران بانک آمریکایی Citi، بیتکوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در نقطه حساسی در تاریخ قرار گرفته است.

سومین بانک بزرگ آمریکا: بیتکوین می‌تواند ارزی برای معاملات بین المللی باشد

این تحلیل‌گران در گزارشی که روز دوشنبه از رویترز منتشر شد اعلام کردند که بیتکوین در آخرین مراحل ورود به عرصه‌های اصلی است. همچنین پتانسیل آن توسط سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مانند تسلا و مسترکارت افزایش یافته است. آنها در این گزارش اینگونه نوشتند:

ریسک‌ها و موانع بزرگی سد راه بیتکوین قرار گرفته است. تقابل این موانع با فرصت‌هایی که این ارز دیجیتال ایجاد گرده است آن را در نقطه حساسی قرار داده است.

تحلیل‌گران Citi معتقدند که توسعه سایر ارزهای دیجیتال از جمله ارزرمز بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین‌ها با پشتوانه پول فیات به پذیرش گسترده Bitcoin کمک خواهد کرد.

افزایش 5 درصدی قیمت بیتکوین

این خبر بعد از اصلاح قیمت BTC از اوج خود تا ۴۳۰۰۰ دلار منتشر شد. در زمان نگارش این خبر قیمت این ارز دیجیتال ۴۹،۱۴۱ دلار است که نسبت به روز گذشته حدود ۵٪ افزایش قیمت داشته است.

بر اساس نظر متخصصین این حوزه، قانون گذاری بین‌المللی می‌تواند اتفاقات زیادی را برای سرمایه‌گذاران سازمانی رقم بزند. ربکا پترسون معتقد است که قانون‌گذاری‌ها برخی از بزرگ‌ترین مشکلات ارزهای دیجیتال مانند نوسانات بالا و نقدینگی پایین آن را از بین می‌برند.

در جمع‌بندی این گزارش به نقل از فیلسوف بزرگ شوپنهاور اشاره شده است:

حقیقت همیشه از سه مرحله عبور می‌کند؛ ابتدا آن را به سخره می‌گیرند، سپس با آن مخالفت می‌کنند و در نهایت، آن را به عنوان یک واقعیت بدیهی می‌پذیرند.

تحولات مثبتی که سرمایه‌گذاران سازمانی در برابر مشکلات بزرگ بیتکوین داشته‌اند به خوبی این نقل قول را تایید می‌کند. بانک‌های متعددی از همان ابتدا با ارائه ارز دیجیتال BTC مخالفت می‌کردند.

با این حال رشد چشمگیر Bitcoin بسیاری از مخالفان آن را به تجدید نظر وا داشته است. بسیاری از بانک‌ها و شرکت‌ها خدمات بیتکوین را برای معاملات بین‌المللی ارائه می‌دهند.

ارسال نظر