وزیر خزانه‌داری آمریکا: بیتکوین برای تراکنش های روزانه ناکارآمد است

رسانه کلیک - جنت یلن، که به تازگی به سمت وزیر خزانه‌داری آمریکا در دولت جو بایدن منصوب شده است، بر نظر قبلی خود در مورد استفاده از بیتکوین برای فعالیت‌های غیرقانونی تاکید کرد و آن را برای تراکنش‌های روزانه، یک روش پرداخت ناکارآمد خواند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا: بیتکوین برای تراکنش های روزانه ناکارآمد است

اظهار نظر او در روز گذشته هم‌زمان با کاهش قیمت ۱۱۰۰۰ دلاری BTC منتشر شد.

در مراسمی که توسط نیویورک تایمز برگزار شد، یلن در مورد مسیری که دولت آمریکا در مواجه با شرایط اقتصادی بعد از کرونا در پیش داشته است صحبت کرد. جالب اینجاست که او به نقش دارایی‌های دیجیتال اشاره کرد و از آنها به عنوان روش‌های پرداخت سریعتر و ارزان‌تری نام برد.

با اینحال این دارایی‌ها در حال حاضر مشکلاتی را به وجود آورده‌اند. برای مثال امنیت دارایی‌های کاربران تامین نیست و مشکلات پولشویی در این سیستم وجود دارد.

او در ادامه مستقیما از بیتکوین نام برد و آن را در تراکنش‌های مالی به شدت ناکارآمد خواند. جنت یلن در گذشته تاکید کرده بود که ظهور ارزهای دیجیتال باعث می‌شود فعالیت‌های مجرمانه با استفاده از آنها راحت شود و در نتیجه خطرات آسیب‌پذیری جامعه بالاتر برود.

در ادامه به بانک فدرال آمریکا توصیه کرد که همانند سایر بانک‌های مرکزی به دنبال تنظیم ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باشند. آمریکا در چندسال گذشته این ایده را بررسی کرده بود و از آن زمان بلاتکلیف باقی مانده بود. این در حالیست که دولت چین در حال تست گسترده نسخه آزمایشی آن است.

ارسال نظر