بیل گیتس: در مورد بیتکوین بی‌طرف هستم

رسانه کلیک - بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت در مورد بیتکوین اظهار نظر کرد و گفت: نسبت به آن بی‌طرف هستم. با این حال در مورد ارزهای دیجیتال به عنوان یک اختراع دست بشر، نظر متفاوتی دارد.

بیل گیتس: در مورد بیتکوین بی‌طرف هستم

بیل گیتس در دو مصاحبه روز پنج‌شنبه در مورد ارز دیجیتال نظرات متفاوتی ارائه داد. خبرنگار CNBC نظر او را در مورد مصرف بسیار زیاد انرژی و تاثیرات اقلیمی استخراج بیتکوین خواستار شد. او اینگونه پاسخ داد:

من بیتکوین ندارم. مخالف آن هم نیستم. بنابراین در این مورد بی‌طرف هستم.

او در ادامه گفت:

قیمت ارز دیجیتال BTC می‌تواند بر اساس هیجان و یا نظر طرفدارانش بالا یا پایین بیاید. من هم نمی‌توانم آینده آن را پیش‌بینی کنم.

وی در ادامه در مورد فعالیت‌های بنیاد گیتس توضیح داد و اضافه کرد:

به نظر من تبدیل پول به نوع دیجیتال آن و کاهش هزینه‌های آن کار مفیدی است. این همان کاریست که بنیاد گیتس در کشورهای درحال توسعه انجام می‌دهد. اما ما در آنجا می‌توانیم تراکنش‌ها را برگردانیم و شفافیت کاملی داریم. دیگر تخلف مالیاتی و کارهای غیر قانونی در کار نیست.

بیل گیتس در گذشته طرفدار بیتکوین نبوده است. او در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC در سال ۲۰۱۸ به همراه وارن بافت و چارلی مانگر، در مورد کم ارزش شدن Bitcoin صحبت کرده بود.

او در این مورد این‌چنین گفته بود:

به عنوان یک نوع دارایی چیز خاصی تولید نمی‌شود، بنابراین نباید انتظار داشت که قیمت آن نیز بالاتر برود. این دقیقا یک نوع سرمایه‌گذاری احمق بزرگ‌تر است. اگر راه ساده‌تری بود حتما روی کمتر شدن قیمت آن شرط می‌بستم

در زمان این مصاحبه قیمت هر واحد BTC معادل ۹۳۰۰ دلار بود و از آن زمان تا کنون با رشد ۵۱۱٪ به قیمت ۵۶،۶۲۴ دلار رسیده است.

بیل گیتس معتقد است دنیا بدون ارزهای دیجیتال جای بهتری است

موسس شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای دیگر با مجله وال استریت در همان روز شرکت کرده بود. او در پاسخ به این سوال که دنیا بدون کدام اختراع، جای بهتری خواهد بود اینگونه پاسخ داد:

شیوه عملکرد کنونی ارزهای دیجیتال راه را برای فعالیت‌های غیر قانونی ساده کرده است. خیلی بهتر میشد اگر این امکان وجود نداشته باشد.

البته او پاسخ خود را به سرعت اصلاح کرد و گفت:

بهتر بود می‌گفتم سلاح‌های بیولوژیکی. این واقعا چیز بدی است. نباید تکنولوژی این موضوع را در دنیا داشته باشیم.

بیل گیتس در لیست ثروتندترین افراد جهان

بر اساس اطلاعات فوربز، بیل گیتس در رتبه چهارم ثروتمندترین افراد جهان با سرمایه خالص ۱۲۴ میلیارد دلار قرار دارد. نفر اول جف بزوس مدیر عامل آمازون است. بعد از او مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا یعنی ایلان ماسک قرار دارد و نفر سوم این لیست برنارد آرنالت است.

مایکروسافت در حال ارائه ارز دیجیتالی است که از دیتای فعالیت‌های بدن انسان استفاده می‌کند. این نوع استخراج ارز دیجیتال، فعالیت‌های انسانی مانند امواج مغز و گرمای بدن را حین انجام فعالیت‌های آنلاین اهرم قرار می‌دهد.

ارسال نظر