قیمت بیت کوین سقوط کرد!

رسانه کلیک - هکرها موفق به هک شرکت Coinrail در کشور کره جنوبی شدند. در پی این اقدام، قیمت بیت کوین افت بسیار شدیدی را تجربه کرد.

قیمت بیت کوین سقوط کرد!

قیمت بیت کوین دچار افت شدیدی شده است. ارزش این ارز دیجیتالی محبوب پس از هک شدن شرکت کره ای Coinrail در چند روز پیش با کاهش شدیدی مواجه شد. Coinrail یک شرکت فعال در حوزه مبادله ارزهای رمزنگاری شده است.

بر اساس توییتی که توسط Coinrail صورت گرفته است حمله سایبری به این شرکت باعث کاهش 10 درصدی قیمت بیت کوین شده است. پس از انتشار خبر هک این کمپانی ارزش بیت کوین در مدت زمان یکساعت کاهشی برابر با 500 دلار (372 پوند) را تجربه کرد. در حال حاضر هر بیت کوین ارزشی برابر با 6627 دلار دارد.

هک شدن این شرکت کره ای بار دیگر امنیت پایین مراکز مبادله ارزهای دیجیتالی را به فعالان این حوزه گوشزد می کند. بنابر بیانیه Coinrail که بر روی سایت رسمی این شرکت قرار گرفته است، هک این کمپانی توسط «نفوذ سایبری» انجام شده است.

در حالی که شرکت Coinrail خبر از سرقت 30 درصد سکه های مبادله ای می دهد، گزارش های محلی ارزش بیت کوین های سرقت شده را 27.8 میلیون پوند اعلام کرده اند.

این شرکت کره ای اعلام کرده که 70 درصد از بیت کوین های مبادله ای این شرکت به محلی امن منتقل شده اند و به اینترنت متصل نیستند.

پلیس تحقیقات در رابطه با این سرقت را آغاز کرده است. پلیس به سرورهای شرکت Coinrail دسترسی دارد و تراکنش های صورت گرفته توسط آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. کره جنوبی یک از مراکز اصلی مبادله ارزهای دیجیتالی در دنیا محسوب می شود.

در ماه های اخیر شاهد چندین سرقت از مراکز مبادله ارزهای دیجیتالی در سراسر جهان بوده ایم. به عنوان مثال در ماه ژانویه شرکت ژاپنی Coincheck هک شد و هکرها موفق به سرقت بیت کوین با ارزش 500 میلیون دلار شدند.

ارسال نظر