یک میلیارد کاربر استریم ویدیو در معرض خطر سرقت پول های دیجیتالی قرار دارند

رسانه کلیک - محققان AdGuard به تازگی اعلام کرده‌اند که وب سایت های حجم بالا نظیر سرویس های ویدویی اقدام به سرقت پول های دیجیتالی از کاربران می‌کنند.

یک میلیارد کاربر استریم ویدیو در معرض خطر سرقت پول های دیجیتالی قرار دارند

استفاده از منابع کاربران برای معدن کاوی ارزهای رمزپایه این روزها در میان بسیاری از صاحبان وب سایت های پر ترافیک رایج شده است. این وب سایت ها از منابع سخت افزاری و برق مصرفی دستگاه های کاربران برای به دست آوردن ارزهایی نظیر مونرو و بیت کوین استفاده می‌کنند.

AdGuard ادعا می‌کند که استفاده از نرم افزارهای ترکیبی و وب سایت های تایید نشده باعث افزایش خطر سرقت پول های دیجیتالی از کاربران می‌شود. در حین انجام این کلاهبرداری، معمولا توسعه دهندگان نرم افزارها و مدیران وب سایت ها، کاربران را از اقدام به مصرف منابع آنها برای معدن کاوی پول ها مطلع نمی‌کنند.

در این میان کدهای منبع مربوط به معدن کاوی دقیقا در جایی از وب سایت ها قرار می‌گیرند که کاربر بیشترین زمان را در آنها صرف می‌کند. گفتنی است که این وب سایت ها معمولا محتوایی برای ارائه ندارند، بلکه محتوای وب سایت های دیگر را در صفحه های مورد نظر خود جای می‌دهند.

وب سایت های کلاهبردار همچنین اطلاعاتی در زمینه جمع آوری پول های دیجیتالی به مدیران وب سایت های اصلی محتوا ارائه نمی‌دهند. آمارهای SimilarWeb نشان می‌دهد که 992 میلیون کاربر به طور ماهانه به این وب سایت های کلاه بردار سر می‌زنند. AdGuard نیز تخمین زده که سرقت پول های دیجیتالی در سطح جهان بیش از 320 هزار دلار در ماه سود را عاید وب سایت های کلاه بردار می‌کند.

مجموع بازدید بسیاری از این وب سایت ها در ماه، بیش از یک میلیارد است و همین مسئله باعث افزایش نگرانی اقدام به سرقت پول های دیجیتالی می‌شود. AdGuard ادعا می‌کند که این مسئله به سرعت در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی در میان وب سایت های پربازدید است.

در ماه اکتبر سال جاری میلادی وب سایت جست و جوی تورنت با عنوان پایرت بی بدون اطلاع قبلی به کاربران اقدام به مصرف منابع دستگاه های بازدید کننده برای معدن کاوی پول های دیجیتالی کرده بود. همین مسئله باعث نگرانی های بسیاری شده بود. در نهایت مدیران این وب سایت به جنجال ها واکنش نشان دادند و اعلام کردند که به منظور تست و آزمایش این کار را انجام داده بودند.

پیش بینی می شود پایرت بی از زمان اقدام به استفاده از منابع کاربران تا به امروز بیش از 12 هزار دلار به صورت ماهیانه درآمد داشته است.

ماه گذشته نیز برخی از محققان خبر از وجود یک تروجان با عنوان Quant داده بودند که علاوه بر باج گرفتن از کاربران، اقدام به معدن کاوی ارزهای رمزنگاری شده می‌کرد.

ارسال نظر