بایننس شکایت چند میلیون دلاری خود از نشریه فوربز را لغو کرد

رسانه کلیک - هلدینگ بایننس شکایت خود را از نشریه فوربز (Forbes) پس گرفته است. این شکایت در رابطه با انتشار مقاله‌ای توسط این نشریه بود که در آن بایننس به تلاش عامدانه برای فرار از نهادهای قانون‌گذار ایالات متحده متهم شده بود.

بایننس شکایت چند میلیون دلاری خود از نشریه فوربز را لغو کرد

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس اسناد رسمی دادگاه، بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان، شکایت خود را علیه نشریهٔ خبری فوربز و دو روزنامه‌نگار این نشریه لغو کرده است.

هلدینگ بایننس در پی انتشار مقاله‌ای در نشریه فوربز که در آن ادعا شده بود این صرافی عامدانه در تلاش بوده تا قوانین مالی ایالات‌ متحده را دور زده و از آنها سرپیچی کند، از این نشریه و دو روزنامه‌نگارش با نام‌های مایکل دل کاستیو (Michael Del Castillo) و جیسون برت (Jason Brett) در ماه نوامبر (آبان) شکایت کرد.

اعلام لغو داوطلبانهٔ پروندهٔ مذکور در دادگاه منطقه‌ای ایالات ‌متحده در نیوجرسی در تاریخ ۴ فوریه (۱۶ بهمن) به ثبت رسیده است. این امر به‌منزلهٔ پایان‌یافتن اقدام قانونی قریب‌الوقوع بایننس علیه نشریهٔ فوربز است. در این پرونده هیچ توضیحی در خصوص علت پس‌گرفتن شکایت وجود ندارد و صرفاً بایننس اعلام کرده است:

بدین‌وسیله به‌صورت داوطلبانه شکایت خود را از فوربز مدیا ال‌ال‌سی (Forbes Media LLC)، مایکل دل کاستیو و جیسون برت اعلام می‌کنیم، اما حق شکایت مجدد را برای خود محفوظ می‌داریم.

تحقیقات دقیق فوربز بر اساس سندی بود که ظاهراً یکی از کارکنان سابق بایننس آن را فاش کرده است. بر اساس سند مذکور، استراتژی بایننس تضعیف تلاش‌های نهادهای قانون‌گذار ایالات‌ متحده بوده و این در حالی است که این شرکت همچنان به مشتریان ساکن آمریکا خدمات ارائه می‌دهد.

بر اساس این سند، برنامه بایننس برای ارتباط برقرار کردن با نهادهای نظارتی مختلف به نحوی بوده که هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته باشد. راهبردهای دیگر این شرکت که در سند مذکور به آن اشاره شده است، پیوستن پیش‌دستانه به سازمان‌های خودنظارتی و ظاهراً استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی (وی‌پی‌ان) برای فرار از تحقیقات نظارتی بوده است.

هلدینگ بایننس در ابتدا مدعی شد که مقاله فوربز میلیون‌ها دلار خسارت مادی به شرکت تحمیل کرده است و در آن زمان اعلام کرد:

این داستان شامل اظهارات دروغ، گمراه‌کننده و افتراآمیز است.

گفتنی است سند مورداشاره مجله فوربز به «سند تای چی» (Tai Chi document) معروف شد.

یکی از سخنگوهای بایننس به رسانه‌ها گفت که لغو شکایت از فوربز با حفظ حق شکایت مجدد بدان معناست که موضع شرکت در برابر ادعاهایی که در مقاله مطرح شده، تغییری نکرده است. بایننس در این زمینه اظهار داشت:

بایننس همچنان معتقد است مقاله فوربز که در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۹ مهرماه) منتشر شده، نادرست و گمراه‌کننده است. همان‌‌طور که شرکت در شکایت خود از فوربز اعلام داشته، بایننس متعهد به رعایت کلیه قوانین و مقررات حاکم است و ادعاهای مطرح‌شده توسط فوربز هیچ ارزشی ندارد. با این حال، شرکت به‌منظور ارائهٔ بهترین خدمات ممکن به کاربران خود، به‌ویژه در زمانی که با رشد بی‌سابقه‌ای [در حوزهٔ ارزهای دیجیتال] مواجه هستیم، در حال حاضر این پرونده قضایی را دنبال نمی‌کند.

ارسال نظر