کره شمالی با هک کیف پول‌های ارز دیجیتال بودجه سلاح‌های هسته‌ای خود را تأمین کرده است

رسانه کلیک - کارشناسان سازمان ملل در گزارشی گفتند که هکرهای مرتبط با کره شمالی در سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۱۶ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت و این کشور بودجه برنامه سلاح‌های هسته‌ای خود را از این طریق تأمین کرده است.

کره شمالی با هک کیف پول‌های ارز دیجیتال بودجه سلاح‌های هسته‌ای خود را تأمین کرده است

به گزارش کوین دسک، کارشناسان سازمان ملل بر این باور هستند که هک و سرقت ارزهای دیجیتال به ارزش صدها میلیون دلار توسط کره شمالی انجام و برای تأمین بودجه سلاح‌های هسته‌ای و برنامه موشک‌های بالستیک این کشور در سال ۲۰۲۰ استفاده شده است.

گزارشی که روز دوشنبه در اختیار اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفت، حاکی است که مجرمان مرتبط با کره شمالی در سال گذشته میلادی نیز به حملات علیه مؤسسه‌های مالی و صرافی‌های ارز دیجیتال ادامه داده‌اند.

براساس گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارشناسان تخمین می‌زنند از سال ۲۰۱۹ تا نوامبر ۲۰۲۰ حدود ۳۱۶.۴ میلیون دلار دارایی‌های دیجیتال توسط این عوامل به سرقت رفته است.

این کارشناسان به یک مورد حمله در سپتامبر سال ۲۰۲۰ علیه یک صرافی ارز دیجیتال اشاره کردند که طی آن، ۲۸۱ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت شد. این مورد ممکن است مربوط به بروز یک حفره در صرافی کوکوین (KuCoin) در ماه گذشته باشد. هکرها با استفاده از این حفره موفق شدند میلیون‌ها سرقت کنند.

کارشناسان سازمان ملل درباره فعالیت‌های انجام شده توسط آژانس اطلاعاتی کره شمالی، موسوم به اداره کل شناسایی، تحقیق کرده‌اند. این آژانس به دلیل حمله به شرکت‌های ارز دیجیتال و دفاعی، تحت تحریم سازمان ملل است.

گفته می‌شود که کره شمالی ارزهای دیجیتال سرقتی را از طریق کارگزاری‌های غیررسمی در چین پولشویی می‌کند تا ارزهای فیات مثل دلار ایالات متحده به دست آورد.

ارسال نظر