مخالفت فرانسه با عرضه ارز دیجیتال لیبرا فیسبوک در کشورهای اروپایی

رسانه کلیک - کشور فرانسه، یکی از مخالفان سرسخت ارز دیجیتال لیبرا فیسبوک به صورت رسمی اعلام کرد که به هیچ وجه موافق عرضه این ارز در هیچ کدام از کشورهای اروپایی نیست.

مخالفت فرانسه با عرضه ارز دیجیتال لیبرا فیسبوک در کشورهای اروپایی

ارز دیجیتال لیبرا فیسبوک، از زمان رونمایی تاکنون همواره مورد انتقاد دولت های مختلف بوده و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است. حال دوباره این ارز درگیر چالش جدیدی شده است. کم تر از یک ماه پس از آن که اتحادیه اروپا تحقیقات ضد انحصاری در مورد پروژه ارز دیجیتال لیبرا را آغاز کرد، حالا در خبرگزاری های کشور فرانسه آمده است که دولت این کشور به صورت رسمی اعلام کرده که آن ها نمی توانند اجازه فعالیت لیبرا را در خاک اروپا صادر کنند.

ارز دیجیتال لیبرا فیس بوک

روز پنجشنبه گذشته، برونو لو ماریو، وزیر دارایی فرانسه در کنفرانس OECD در شهر پاریس بیان کرد که ارز دیجیتال لیبرا فیسبوک قدرت دولت را تحت الشعاع قرار خواهد داد. وی در این باره بیان کرد:

تمامی نگرانی ها درباره این ارز جدی است. از این رو، به وضوح می گویم در این شرایط، ما به هیچ وجه نباید اجازه توسعه ارز مجازی لیبرا را در خاک اروپا بدهیم.

لو ماریو که همواره یکی از مخالفان ارز دیجیتال بوده، بیش از این درباره دلایل مخالفت خود با لیبرا چیزی نگفت، اما وی معتقد است که تا جای ممکن جلوی گسترش این ارز گرفته شود، شاید در نهایت با عرضه آن در سایر کشورهای اروپایی مشکلی نداشته باشد، اما به هیچ عنوان حاضر به توسعه آن در کشور فرانسه نخواهد بود. فیسبوک پیش از این بارها اعلام کرده بود که تا تصویب قانونی، این ارز را منتشر نخواهد کرد، اما آنطور که پیداست، راه طولانی در پیش خواهد داشت. حال اگر مخالفان از نگرانی های امنیتی ملی و ارز به عنوان دلایل خود استفاده کنند، فیسبوک در آینده با چالش سختی روبه‌رو خواهد شد.

ارسال نظر