ارز دیجیتال فیسبوک جلوتر از اتریوم، ریپل و لایت کوین است!

رسانه کلیک - لیبرا به عنوان ارز دیجیتال فیسبوک اخیرا معرفی شده است. گفته می شود لیبرا جلوتر از اتریوم، ریپل و لایت کوین قرار دارد و رقیب سرسخت بیت کوین است.

ارز دیجیتال فیسبوک جلوتر از اتریوم، ریپل و لایت کوین است!

بیت کوین پس از مدت ها فرمانروایی بر بازار ارزهای دیجیتال، هم اکنون تحت الشعاع ارز دیجیتال فیسبوک که هنوز عرضه نشده، قرار گرفته است. رشد قیمت ارزها در بازار ارزهای دیجیتال سبب شد که غول شبکه های اجتماعی، تمایل خود به ورود هرچه سریع تر به این بازار را نشان دهد که البته با واکنش منفی قانون‌گذاران مواجه شد. این اخبار افزایش قیمت بیت کوین را در پی داشت.

اخیرا نظرسنجی درباره ارز دیجیتال لیبرا به عمل آمده که نتایج جالبی داشته است. با وجود تمام بی اعتمادی ها یا حداقل نبود اعتماد کافی به کمپانی فیسبوک به دلیل برخی مسائل مانند رسوایی کمبریج آنالیتیکا، مردم نسبت به ارزهای دیگر همچون اتریوم، ریپل و لایت کوین، علاقه قابل توجهی به لیبرا نشان دادند. همین موضوع این ارز را به یک رقیب بالقوه برای بیت کوین تبدیل خواهد کرد.

ارز دیجیتال فیسبوک

هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در توییتی مخالفت خود را با بیت کوین و لیبرا فیسبوک اعلام کرد. با این حال همین موضوع هم می تواند باعث افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به ارزهای دیجیتال بشود؛ کسانی که شاید تا پیش از خواندن این توییت، شناختی از بیت کوین و ارز مجازی نداشتند.

طی تحقیقات صورت گرفته، 58 درصد از بزرگسالان آمریکا از بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال حال حاضر شناخت دارند. 16 درصد از این افراد از ارز دیجیتال لیبرا که تنها یک ماه از معرفی آن می گذرد، اطلاعات مناسبی داشتند. جالب است بدانید این مقدار برای اتریوم، دومین ارز برتر بازار که سال 2015 عرضه شد، تنها 12 درصد بود.

در همین حال، نظرسنجی نشان می داد که شاید مردم به دلیل رسوایی به اشتراک گذاری داده ها توسط فیسبوک، به اندازه کافی برای مدیریت صحیح پرداخت های خود، به این کمپانی اعتماد نکنند. 600 نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که حدود 54 درصد از پاسخ ها، عدم اعتماد به فیسبوک بود و تنها 17 درصد برای سپردن پول های خود به این کمپانی اعتماد داشتند.

ارسال نظر