قانون‌گذاران آلمان نگران ارز دیجیتال لیبرا هستند

رسانه کلیک - در هفته های گذشته، ارز دیجیتال لیبرا سر تیتر بسیاری از خبرها بوده است. در این مدت، نهادهای مختلف نگرانی های خود را بابت این ارز ابراز کردند. هم اکنون وزارت امور مالی کشور آلمان نیز به آن ها اضافه شده است.

قانون‌گذاران آلمان نگران ارز دیجیتال لیبرا هستند

طی گزارشی که توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده، اولاف شولتس، سیاستمدار آلمانی بیان کرده است که این کشور اجازه نمی دهد ارز دیجیتال لیبرا، ثبات مالی و حریم شخصی مصرف کنندگان را تهدید کند. لیبرا، ارز دیجیتال جدید کمپانی فیسبوک است که روز 18 ژوئن از آن رونمایی شد و به منظور پرداخت و تراکنش های مالی توسط اشخاص حقیقی استفاده خواهد شد. با این حال، آژانس های نظارتی مختلفی در سراسر جهان در مواجه با این ارز مجازی ابراز نگرانی کرده اند. در این راستا، اولاف شولتس مدعی شده است که ارز یورو، تنها ارز رسمی و قانونی در منطقه یورو باقی خواهد ماند.

ارز دیجیتال لیبرا

اولاف شولتس، پیش از برگزاری نشست G7 در فرانسه بیان کرد:

صدور یک ارز، از اختیارات یک شرکت خصوصی نبوده و نخواهد بود، چرا که به نوعی یک عنصر اصلی حاکمیت و دولت به شمار می رود.

همچنین وزیر امور مالی فرانسه و دیگر قانون گذاران در کشورهای مختلف، از تاثیرات آینده این ارز بر اقتصاد جهانی و ارزهای ملی، ابراز نگرانی کرده اند. در سوی دیگر، دیوید مارکوس، رئیس پروژه ارز دیجیتال فیسبوک از این ارز و برنامه های آن دفاع و بیان کرد که یکی از اهداف این پروژه، انجام سیاست ها و تلاش برای مبارزه با پولشویی خواهد بود.

همچنین، در این میان منتقدان دیگری همچون استیون منچین، دبیر خزانه داری آمریکا بیان کرده است که تاکنون میلیاردها دلار از طریق ارزهای دیجیتال، خرج فعالیت های غیر قانونی شده است. تمامی شواهد حاکی از آن است که شرایط برای لیبرا سخت تر از این نیز خواهد شد و قانون گذاران با قوای بیشتری به مبارزه با این ارز خواهند پرداخت.

ارسال نظر