ژاپن ارز دیجیتال لیبرا را مورد بررسی قرار می دهد

رسانه کلیک - براساس گزارش های منتشر شده از سوی منابع متصل به خبرگزاری رویترز، کشور ژاپن تحقیقات و بررسی های خود روی ارز دیجیتال فیسبوک که لیبرا نام دارد را آغاز کرده است.

ژاپن ارز دیجیتال لیبرا را مورد بررسی قرار می دهد

براساس زمانبندی شرکت فیسبوک، ارز دیجیتال لیبرا سال آینده عرضه می شود. از این رو مقامات ژاپنی تحقیقات خود روی تاثیرات این ارز دیجیتال روی سیاست های مالی کشور را آغاز کرده اند. گفته می شود که یکی از محورهای مهم نشست آتی وزرای امور مالی G7 که هفته آینده در فرانسه برگزار می شود، همین موضوع خواهد بود.

ارز دیجیتال لیبرا

این گروه تحقیقاتی درحال حاضر شامل نمایندگان بانک ملی ژاپن، وزارت امور مالی و آژانس خدمات مالی ژاپن می شود. این نمایندگان برای اولین بار در این هفته گرد هم آمدند تا با توجه به مقررات و سیاست های پولی کشور به بررسی و توسعه سیاست های مالی برای رویارویی با ارز دیجیتال لیبرا بپردازند.

براساس گزارش رویترز ، امسال محوریت نشست وزرای امور مالی G7، ارزهای دیجیتال است و به نوعی مهم ترین موضوع برای بررسی در این جلسات به شمار می رود. همچنین به نظر می رسد که کشورهای ژاپن و فرانسه مشتاقند تا بانک های مرکزی کشورهای سراسر جهان را متقاعد کنند که ارزهایی همچون لیبرا کاملا مشخص و قابل اعتماد هستند. ژاپن در تلاش است تا با اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات و بررسی های گروه خود، دیگر کشورها را نیر درگیر این موضوع کند تا قاونی منسجم برای آن تنظیم شود.

کمپانی فیسبوک، ماه گذشته به صورت رسمی از ارز دیجیتال لیبرا را رونمایی کرد. پس از عرضه، این ارز فورا در اختیار میلیون ها کاربر فیسبوک مسنجر و واتساپ قرار خواهد گرفت. لیبرا کاربران را قادر می سازد تا بدون پرداخت هزینه اضافی، به مخاطبان خود در سراسر جهان پول ارسال کنند. این روش می تواند باعث تغییر عظیمی در خدمات انتقال و پرداخت وجه که عمدتا شامل کارمزد هستند، شود.

ارسال نظر