تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین در جهان رکورد زد

رسانه کلیک - بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی CoinAtmRadar، در ماه مه 2019 تعداد 306 دستگاه خودپرداز بیت کوین جدید در سراسر جهان نصب شده است.

تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین در جهان رکورد زد

با نصب این تعداد خودپرداز بیت کوین در نقاط مختلف جهان، 4898 دستگاه خودپرداز وجود دارد که بیشترین میزان آن تاکنون محسوب می شود. با این وجود، در آوریل 2018 شاهد بیشترین افزایش نصب خودپرداز های ارز مجازی بودیم؛ در این ماه 256 دستگاه جدید در نقاط مختلف قرار گرفت.

رشد قابل توجه و عملکرد خوب بیت کوین در طی چند ماه گذشته باعث شده که سرمایه گذاران جدید و زیادی به آن علاقه مند شوند که این موضوع نیز کل صنعت ارزهای مجازی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. قیمت بیت کوین کمی قبل تا 9100 دلار نیز پیش رفت، اما با سقوط کل بازار ارزهای دیجیتال، این ارز نیز به محدوده 7900 دلار بازگشت.

خودپرداز بیت کوین

در گزارش ها آمده است که 70 درصد این خودپرداز های جدید از دیگر ارزهای دیجیتال نیز پشتیبانی خواهند کرد. یکی از آن ها، مونرو است که در بین این خودپردازها 12.3 درصد رشد داشته است که در برابر سایر ارزها بیشترین رشد به شمار می رود. البته پس از بیت کوین، ارز دیجیتال لایت کوین در میان خودپردازهای ارز دیجیتال بیشترین پشتیبانی را دارد. 3193 خودپرداز از این ارز مجازی و پس از آن نیز 2717 دستگاه از اتریوم پشتیبانی می کنند.

علاوه بر این، در گزارش ها آمده است که 73.7 درصد خودپردازهای ارز دیجیتال در آمریکای شمالی و 22.4 درصد آن ها نیز در اروپا نصب شده اند. پس از آن ها نیز آسیا و آمریکای لاتین به ترتیب 2.2 درصد و 1.2 درصد از این خودپردازها را در اختیار دارند. در واقع تمرکز این دستگاه ها روی کشورهای آمریکا و کانادا و تنها اتریش و بریتانیا در اروپاست. آفریقا نیز 8 دستگاه از این خودپردازها را شامل می شود، درحالی که 19 عدد از آن ها در اقیانوسیه واقع شده است.

دستگاه های خودپرداز ارز مجازی به کاربران این امکان را می دهد که بدون تجربه پردردسر استفاده از صرافی و پلتفرم های ارز دیجیتال، از این ارزها استفاده کنند و حتی در فروشگاه هایی که این دستگاه ها را دارند، خرید کنند. لازم به ذکر است؛ در 38.3 درصد این خودپردازها می توان ارزهای دیجیتال را فروخت.

ارسال نظر