قیمت بیت کوین از 8700 دلار عبور کرد؛ ثبت رکوردی جدید در سال 2019

رسانه کلیک - روز گذشته قیمت بیت کوین در بازار ایالات متحده آمریکا و صرافی های بزرگ ارز دیجیتال همچون Bitstamp و Coinbase، از 8900 دلار نیز عبور کرد و به بالاترین میزان خود در سال 2019 رسید.

قیمت بیت کوین از 8700 دلار عبور کرد؛ ثبت رکوردی جدید در سال 2019

قیمت ارز دیجیتال محبوب بیت کوین تنها در چند ساعت توانست با رشد 11.7 درصدی، از 8000 دلار به 8939 برسد. از ابتدای سال جاری تاکنون، رشد ناگهانی قیمت بیت کوین باعث شده این ارز بیش از 100 درصد افزایش قیمت داشته باشد؛ همچنین از 27 مه، این ارز با رشد بیش از 136 درصدی و با حجم بازار 1.6 میلیارد دلاری حال حاضر خود، توانسته سرمایه گذاران زیادی را جذب کند.

عوامل مختلفی بر این روند رو به رشد قیمت بیت کوین تاثیر گذار بوده اند. زمانی که قیمت این ارز به 7000 دلار رسید، تحلیلگران بزرگ زیادی بر این باور بودند که این ارز وارد دوره جدیدی از رشد قیمت ناگهانی خواهد شد. قیمت این ارز در 11 مه به 7000 دلار رسید و از آن زمان و پس از گذشت سه هفته، ارز دیجیتال بیت کوین نزدیک به 2000 دلار افزایش قیمت داشت؛ یعنی حدود 27 درصد رشد قیمت.

قیمت بیت کوین

همانطور که گفتیم، دلایل متعددی می تواند بر این رشد ناگهانی تاثیر گذار باشند. برای مثال، افزایش تقاضا در صرافی ها و همچنین افزایش جستجوی کلمه کلیدی بیت کوین در گوگل که به معنای افزایش علاقه مندان و خریداران این ارز است، می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. در کنار این مورد، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین که به نظر می رسد در مه 2020 صورت گیرد نیز تاثیر بسیار زیادی بر نوسانات قیمت بیت کوین دارد.

شبکه بلاک چین بیت کوین، هر چهار سال پاداش استخراج را نصف می کند و نرخ هر بیت کوینی که توسط ماینرها تولید شده را کاهش می دهد. البته تغییرات و نوسانات در بازه زمانی کوتاه و چند هفته ای به دلیل موارد جزئی تر و افزایش تقاضا از سوی خریداران صورت می گیرد. قیمت بیت کوین هم اکنون برابر با 8800 دلار است.

ارسال نظر