قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد

رسانه کلیک - ارز دیجیتال بیت کوین در هفته های گذشته دوره خوبی را پشت سر گذاشت. به طوری که تقاضا برای خرید این ارز به شدت افزایش یافت تا اینکه دیروز شاهد کاهش 1000 دلاری قیمت بیت کوین بودیم.

قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد

روز گذشته، قیمت بیت کوین حدود 16 درصد کاهش یافت و به محدوده 6600 دلار بازگشت. اگرچه پس از آن دوباره شروع به افزایش کرد، اما نتوانست از قیمت 7300 دلار بالاتر رود و خود را بازیابی کند. بدین ترتیب، حدودا 9 درصد کمتر از قیمت روز قبل خود، معامله شد.

یکی از مهم ترین دلایل کاهش قیمت بیت کوین، حجم معاملات بالا و خرید بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال Bitstamp بود. اکانت توییتر این صرافی ارز دیجیتال اروپایی نیز تایید کرد تقاضای بالا در این صرافی، تاثیر بسیار زیادی در سقوط قیمت بیت کوین داشته است. در واقع، سیستم این صرافی نیز انتظار این حجم از درخواست را نداشته است. گفته می شود خریدها در این صرافی حدود 3654 بیت کوین، معادل 26.8 میلیون دلار بوده است.

کاهش قیمت بیت کوین

همانطور که همیشه قیمت بیت کوین روی کل بازار ارزهای دیجیتال تاثیر گذار بوده، این بار نیز چنین اتفاقی افتاده است. به این صورت که کاهش و افزایش قیمت این ارز باعث کاهش و افزایش دیگر ارزها می شود. از روز گذشته قیمت معاملات حدود 100 ارز دیجیتال در این بازار، بین 11 تا 22 درصد کاهش یافته است.

ارزهایی همچون اتریوم ، بیت کوین کش و لایت کوین بین 8 تا 16 درصد کاهش قیمت داشتند. همچنین قیمت ارزهای استلار، ریپل، کاردانو نیز به ترتیب 16.3، 16.5 و 16 درصد کاهش یافت. در این میان، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز به دلیل خروج بسیاری از سرمایه گذاران از این بازار، ضربه بزرگی خورد. ارزش این بازار در طول تنها 24 ساعت حدود 29 میلیارد دلار کاهش یافت. در حال حاضر بیت کوین با قیمتی در محدود 7300 دلار معامله می شود.

ارسال نظر