افزایش استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهانی

رسانه کلیک - بیت کوین در ماه های اخیر عملکرد مناسبی نداشته است؛ با این حال شاهد فراگیر شدن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهانی هستیم.

افزایش استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهانی

مت البرگ، دانشمند داده مقاله ای منتشر کرده و در آن از نفوذ بیت کوین در اقتصاد جهانی و تاثیرات آن صحبت کرده است. بر اساس این مقاله، به نظر می رسد عملکرد این ارز دیجیتال محبوب نه تنها بد نبوده، بلکه باعث تحقق یکی از مهم ترین اهداف ساتوشی نیز شده است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، نرخ معاملات بیت کوین در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا در حال حاضر نسبت به گذشته افزایش داشته است. اگرچه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی پیش از این نیز از ارزهای دیجیتال در اقتصاد خود استفاده می کردند، اما در حال حاضر دیگر کشورها از آن ها پیشی گرفته اند.

این متخصص دیتا ساینس با استفاده از معیار خاصی، میزان استفاده از بیت کوین در تمامی کشورهای جهان را اندازه گیری و تحلیل می کند. وی حجم تبادلات بیت کوین را معادل قیمت دلار در همان روز قرار می دهد و با در نظر گرفتن جمعیت کشور و وضعیت دسترسی به اینترنت، آمار به دست آمده را تجزیه و تحلیل می کند.

تاثیر بیت کوین

طبق تحلیل های صورت گرفته که در مقاله ای منتشر شده، بیت کوین در کشورهایی که از آزادی اقتصادی کمتری برخورداند نیز گسترش یافته است. کشورهایی همچون چین، ونزوئلا و زیمباوه با تصویب قوانین سختگیرانه مالی، فعالیت اقتصادی شهروندان را محدود کرده اند.

بر اساس این مقاله، طی سال گذشته روند رو به رشد استفاده از ارزهای مجازی و فراگیر شدن بیت کوین در کشورهای توسعه یافته، متوقف شده است. در این میان استفاده از این ارزها در کشورهایی با اقتصاد در حال توسعه مانند کلمبیا، آرژانتین، پاناما، شیلی، بلاروس، قزاقستان، مصر، سودان و افغانستان افزایش یافته است. در حال حاضر در فعالیت های اقتصادی بسیاری از این کشورها از بیت کوین استفاده می شود.

ارسال نظر