امکان پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی با بیت کوین در آرژانتین

رسانه کلیک - استفاده از بیت کوین در آرژانتین افزایش چشمگیری داشته و دولت به تازگی امکان پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی از طریق بیت کوین را در 37 شهر این کشور امکان پذیر کرده است.

امکان پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی با بیت کوین در آرژانتین

اگرچه ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2018 عملکرد خوبی نداشت، اما همچنان به کاربران بیشتری نسبت به خرید و فروش آن از خود تمایل نشان می دهند. در همین راستا کشور آرژانتین به شهروندان خود این امکان را می دهد تا با استفاده از بیت کوین، هزینه های مربوط به حمل و نقل عمومی را پرداخت کنند.

شرکت مسافربری Alto Viaje و کمپانی Bitex، یکی از بزرگترین کمپانی های مرتبط با ارز دیجیتال در آرژانتین، در راستای پیاده سازی این پروژه با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کردند. حال مسافران قادرند تا با ارسال پول و بیت کوین به کارت مخصوص حمل و نقل خود، از این سیستم استفاده کنند.

قیمت بیت کوین

مدیر کمپانی Bitex در مصاحبه با سایت UseTheBitcoin در این باره گفت:

ما تلاش می کنیم که بیت کوین را فراگیر کرده و امکان استفاده از آن را در اختیار همه قرار دهیم. همین کارهای کوچک موجب تغییرات عظیمی در سیستم زندگی مردم می شود. همچنین ما خواستار تغییر ساختار های قدیمی با استفاده از تکنولوژی های جدیدی همچون بلاک چین هستیم.

تمام افرادی که در این 37 شهر آرژانتین زندگی می کنند، قادر به استفاده از سیستمی که Bitex و Alto Viaje ارائه می دهند، خواهند بود. همچنین شرکت Alto Viaje پرداخت از طریق پی‌پل و RapiPago را نیز قبول می کند.

کمپانی Bitex در گذشته نیز قراردادی با یکی از بانک های آرژانتین امضا کرد تا این بانک پرداخت های بین المللی خود را از طریق بیت کوین انجام دهد. از این طریق، بانک قادر به کاهش هزینه ها و افزایش سرعت تراکنش است.

مردم آرژانتین به دلیل نرخ تورم بالایی که سال هاست درگیر آن هستند، از ارزهای دیجیتال استقبال زیادی کرده اند. همچنین، تاکنون چندین خودپرداز بیت کوین در شهرهای مختلف این کشور برای استفاده مردم قرار داده شده است.

ارسال نظر