علت کاهش قیمت اتریوم پس از بهبود ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال چیست؟

رسانه کلیک - پس از توقف روند کاهش ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم و بیت کوین کش نه تنها بهبود نیافته، بلکه همچنان رشد منفی دارد.

علت کاهش قیمت اتریوم پس از بهبود ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال چیست؟

در 24 ساعت گذشته، ارزش بازار ارزهای دیجیتال از 106 میلیارد دلار به 111 میلیارد دلار رسید و با 5 میلیارد دلار افزایش روبرو شد. در این میان، با وجود بهبود وضعیت این بازار، قیمت اتریوم و بیت کوین کش همچنان با رشد منفی روبرو بوده و در طول این مدت 3 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

قیمت اتریوم در روز 9 دسامبر، درحالی که بازار ارزهای دیجیتال روز شنبه درگیر بهبود روند قیمتی پیش نشده کوتاه مدتی شد، از 97 دلار به 93 دلار کاهش یافت.

علاوه بر اتریوم، بیت کوین کش نیز در مدت کوتاهی با افت شدیدی روبرو شد، به طوری که در طول دو هفته تقریبا نیمی از ارزش خود را از دست داد. قیمت بیت کوین کش در 6 نوامبر 200 دلار بود و اکنون قیمت این ارز به 100 دلار رسیده است.

فاصله بین اتریوم و ریپل که به تازگی با پشت سر گذاشتن اتریوم به عنوان دومین ارز ارزشمند بازار جهانی شناخته می شود، در مدت 3 هفته به بیش از 3 میلیارد دلار رسیده است.

قیمت اتریوم

یکی از اتفاقات جالبی که در بازار ارزهای دیجیتال رخ می دهد، این است که ارزهایی که برای سهولت دسترسی، کارآمد بودن و قابل استفاده بودن در زمینه های مختلف بیشتر تلاش می کنند، بیش از بیت کوین در حال سقوط هستند. به عنوان مثال، اتریوم توسط شرکت نرم افزاری بلاکچین ConsenSys، تا حدودی در ایجاد زیرساخت کارآمد برای برنامه های غیرمتمرکز موفق عمل کرده است اما پیشرفت چشمگیری در پروژه های پلاسما، شاردینگ و کاسپر حاصل نشده است.

توکن های ERC20 که بیشتر آن ها مبتنی بر اتریوم هستند و در بخش قراردادهای هوشمند حرف اول را می زنند نیز در ارائه محصولاتی که در واقع بتوانند هم توسط کاربران معمولی و هم کاربران اصلی مورد استفاده قرار گیرند، موفق نبوده است.

جوزف لوبین، یکی از سازندگان اتریوم و مدیرعامل ConsenSys، با اعتراف به عدم پذیرش برنامه و سیستم های غیرمتمرکز و ناموفق بودن آن ها، مدعی شد از این پس هدف این کمپانی توسعه محصولاتی است که در زندگی روزمره و محیط کاربران مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر