نصب بیش از 4000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در نقاط مختلف دنیا!

رسانه کلیک - رشد سریع تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین باعث شده تا نقش ارزهای دیجیتال بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی روزمره ما حس شود.

نصب بیش از 4000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در نقاط مختلف دنیا!

امروزه شاهد آن هستیم که هر روز تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان به سرعت درحال افزایش است. به طوری که در ماه جاری، بیش از 4000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در نقاط مختلف دنیا راه اندازی شده است ( قیمت بیت کوین به کمتر از 4000 دلار رسید ).

درحالی که فشارها برای تصویب و به رسمیت شناختن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد، خرید و معامله آن ها راحت تر از هر زمان دیگری صورت می گیرد. در این زمینه دستگاه خودپرداز بیت کوین نقش مهمی را ایفا می کند چرا که این دستگاه ها، خرید بیت کوین و دیگر ارزها را به صورت مستقیم و آسان امکان پذیر می کنند.

تعداد این دستگاه ها هنوز خیلی کمتر و ناچیزتر از خودپردازهای بانک ها است، اما رشد سریع آن ها در طی چند ماه گذشته قابل توجه است. در حال حاضر روزانه 6 خودپرداز بیت کوین راه اندازی می شود.

خودپرداز بیت کوین

تاکنون اکثر این دستگاه ها در آمریکای شمالی قرار گرفته اند، به طوری که این قاره شامل 71.3 درصد از تمام این خودپردازها می شود. پس از آن اروپا با در اختیار داشتن حداقل یک تا چهار دستگاه در برخی شهرهای بزرگ آن، در جایگاه دوم قرار دارد.

اگرچه قاره آسیا دارای بیشترین معاملات ارزهای رمزنگاری است، اما با داشتن تنها 2.56 درصد از دستگاه های خودپرداز بیت کوین، در جایگاه سوم قرار گرفته است ( پیش بینی قیمت 250 هزار دلاری بیت کوین در سال 2023 ). آفریقا، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه نیز در رتبه های آخر این لیست قرار می گیرند.

نکته جالب توجه این دستگاه ها، پشتیبانی از تمام آلت کوین ها (Altcoin) است. از هر 10 دستگاه، 6 دستگاه دارای چنین پشتیبانی هستند. در این میان لایت کوین ها بیشترین سهم را دارند. همچنین جالب است بدانید از هر ده خودپرداز، چهار خودپرداز قابلیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال را داراست.

افزایش سریع این خودپردازها، به دلیل بیشتر شدن تولیدکنندگان است. ابتدا کمپانی لاماسو بزرگ ترین تولید کننده بود؛ اما در حال حاضر کمپانی جنسیس کوین برترین تولید کننده خودپرداز بیت کوین محسوب می شود.

ارسال نظر