کوین اولیری: ارزهای دیجیتال آمده‌اند که بمانند

رسانه کلیک- کِوین اولیری (Kevin O’Leary)، داور معروف برنامه تلویزیونی شارک تنک (Shark Tank) هم به جمع سرمایه‌گذاران بیتکوین پیوست. 

کوین اولیری: ارزهای دیجیتال آمده‌اند که بمانند

اولیری، معروف به آقای شگفت‌انگیز که پیش از این ارزهای دیجیتال را «زباله» توصیف کرده بود، حالا نظر خود را تغییر داده و معتقد است که ارزهای دیجیتال برای ماندن آمده‌اند.

این تاجر، نویسنده و شخصیت تلویزیونی محبوب کانادایی که در تأسیس شرکت‌هایی مثل اولری فاندز (O'Leary Funds) و سافت کی (Softkey) نقش داشته است، اظهار داشت که به نوسانات قیمت بیتکوین عادت کرده و معتقد است بیشتر افرادی که تمایل به خرید و نگهداری بیتکوین دارند،

از جمله نهادهای سرمایه‌گذاری در همین سه ماه گذشته، مایلند با نوسانات قیمت این ارز دیجیتال کنار بیایند.

طبق گزارش بیتکوین داتکام، این سرمایه‌گذار کانادایی که تا کنون ۳ کتاب پرفروش در مورد زندگی، کارآفرینی و پول نوشته، به‌تازگی نظر خود را درباره بیتکوین تغییر داده است.

او که پیش از این بیتکوین را یک «همبرگر غول‌پیکر بی‌ارزش» نامیده بود، اکنون اقدام به سرمایه‌گذاری در پادشاه ارزهای دیجیتال کرده و معتقد است که حالا دیگر بیتکوین یک مد روزگذر نیست.

او هفته گذشته در مصاحبه‌ای که با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) داشت گفت: اکثر هودلرهای بیتکوین اعم از سرمایه‌گذاران سازمانی در سه ماه اخیر تمایل داشتند با نوسانات بازار این ارز دیجیتال دست و پنجه نرم کنند.

سرمایه گذاری در زیرساخت بیتکوین

اولیری همچنین در ادامه بیان کرد: من شیفته ارزهای دیجیتال شدم و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ام. من حدود ۳ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را بین بیتکوین و اتریوم تقسیم کردم. با اینکه نوسانات این بازار را نمی‌پسندم و مرا اذیت می‌کند، ولی دیگر به آن‌ عادت کرده‌ام.

آقای شگفت‌انگیز گفت که به سرمایه‌گذاری در زیرساخت استخراج بیتکوین هم فکر می‌کند.

او نظر خود را در خصوص نوسانات قیمت بیتکوین این چنین بیان کرد: با توجه به نوسانات بسیار زیاد قیمت ارزهای دیجیتال، پس از ورود به این بازار پرهیجان ابتدا تصمیم بگیرید که چند درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به آن‌ها اختصاص خواهید داد. نهایت این مقدار برای شخصِ من ۵ درصد است.

خوش بینی به سرمایه گذاری

آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، هم‌بنیانگذار شرکت مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) که سال‌ها سعی در ترغیب کِوین اولیری برای سرمایه‌گذاری در بیتکوین داشت، درباره اختصاص دادن ۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری وی به این ارز دیجیتال گفت: تو همان کسی هستی که مرا به‌خاطر اینکه ارزهای دیجیتال ۵۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری‌ام را تشکیل می‌داد سرزنش می‌کردی و حالا معتقدی اختصاص دادن ۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری به آن‌ها قابل قبول است! به زودی [این ارزها] ۵۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری‌ات را به خود اختصاص خواهند داد.

کِوین اولیری نیز در پاسخ به پامپلیانو گفت: درست است؛ در دنیایی که حقایق تغییر می‌کنند من هم می‌توانم تغییر کنم! حمایت و سرمایه‌گذاری قانون‌گذاران کشورهایی مثل کانادا و سوئیس از بیتکوین، قوانین بازی در بازارهای مالی را برای بسیاری از سرمایه‌گذاران از جمله من تغییر داده‌ است.

رغبت اولیری به بیتکوین

اولیری همیشه درباره مخالفت سرسختانه دولت‌ها و قانون‌گذاران دنیا با بیتکوین نگران بود و در ماه دسامبر سال گذشته گفت، روزی که دولت‌ها قصد سرکوب بیتکوین را داشته باشند، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال که در حال افزایش دارایی خود هستند، به‌شدت شکست خورده و به صورت بی‌رحمانه شاهد از دست دادن تمام سرمایه خود خواهد بود.

با این حال او گفت که به‌محض تأییدشدن صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیتکوین، ۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به این ارز دیجیتال اختصاص خواهد داد. از آنجا که اخیرا دو صندوق قابل معامله در بورس بیتکوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار کانادا تأیید شده است، به نظر می‌رسد اولیری نیز به وعده خود عمل کرده است.

ارسال نظر