احتمال استیضاح وزیر صمت چقدر جدی است؟

دبیر کمیته خودروی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام دوباره نظر این کمیسیون درباره واردات خودرو، در خصوص احتمال استیضاح وزیر صمت توضیح داد.

احتمال استیضاح وزیر صمت چقدر جدی است؟

روح‌الله ایزدخواه در خصوص آخرین وضعیت طرح واردات خودرو اظهار کرد: «بعد از اصلاحاتی که مجلس به ابهامات شورای نگهبان داشت، شورای نگهبان ایرادی به طرح وارد نکرده و موافقت کرد؛ اما ایراداتی از طرف مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد شده بود که شورای نگهبان آن را به مجلس منتقل کرد. این طرح هنوز در مجلس است و باید در صحن به تصویب برسد.»

دبیر کمیته خودروی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: «در مورد ماده 4 طرح که مبحث واردات خودرو است، نظر کمیسیون صنایع همان نظر قبلی بوده و قرار نیست اصلاحی در آن صورت بگیرد. باید دوباره در صحن در مورد آن رای‌گیری شده و به شورای نگهبان ارجاع داده شود. احتمالا پس از آن طرح به مجمع تشخیص مصلحت رفته و آنجا رای‌گیری می‌شود. مخالفت با طرح در هیئت نظارت بر سیاست‌های کلی مجمع تشخیص بود، اما در صحن مجمع تشخیص مصلحت فعلا در این مورد رای‌گیری نشده است.»

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال استیضاح وزیر صمت که از طرف برخی نمایندگان دنبال می‌شود، گفت: «ماجرای استیضاح فاطمی امین فعلا جدی نبوده و نظر قاطبه نمایندگان استیضاح وزیر صمت نیست. ممکن است یک نفر چنین پیشنهادی را مطرح کند، اما تاکنون این موضوع جدی نیست. علت این پیشنهاد هم به حوزه خودرو مربوط است.»

منبع: ایلنا

ارسال نظر