کدام کشورها تعطیلات کریسمس دارند؟

کریسمس یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های جهان است. این جشن به مناسبت ولادت حضرت مسیح برگزار می‌شود. مردم در این روز به تعطیلات می‌روند و در کنار خانواده‌های خود جمع می‌شوند. کدام کشورها تعطیلات کریسمس دارند و این تعطیلی چند روز است؟

کدام کشورها تعطیلات کریسمس دارند؟

کدام کشورها تعطیلات کریسمس دارند؟

روز ۲۵ دسامبر ولادت حضرت مسیح است که مسیحیان سراسر جهان، این روز بزرگ را جشن می‌گیرند. مردم با خانواده‌های خود کنار هم جمع می‌شوند و این عید را دورهم برگزار می‌کنند. زادروز ولادت حضرت مسیح به عید کریسمس معروف شده است.

مردم در این جشن به فرزندان خود هدیه می‌دهند. در کنار خانواده سرود کریسمس می‌خوانند. آیین مرسوم مسیحیان را در کلیسا اجرا می‌کنند. آنها در کلیسا انجیل می‌خوانند و برای سلامتی یکدیگر دعا می‌کنند.

کشورهای مسیحی برای گرامیداشت ولادت حضرت مسیح، تعطیلات آخر سال را از ۲۵ دسامبر شروع می‌کنند. بنابراین، مردم هر سال تعطیلات کریسمس را به مدت ۱۱ روز جشن می‌گیرند. این عید قدیمی به مرور توسط دیگر کشورهای غیرمسیحی نیز برگزار شد. به طوری که تعداد کشورها افزایش پیدا کرد.

تعطیلات کریسمس تعطیلات کریسمس ۱۱ روز است

کشورهایی که تعطیلات کریسمس دارند

در برخی از کشورها تعطیلات رسمی آنها یک روز دیگر به غیر از کریسمس است. اما زمانی که موعد این عید می‌رسد، جشن‌ها و مراسم‌های مربوط به این عید را برگزار می‌کنند. بیشتر کشورهای آسیایی جشن مخصوص به خود را دارند و برای احترام به مسیحیان، کریسمس را هم جشن می‌گیرند.

کشورهای عربی مثل امارات، قطر، عمان و مصر توجه ویژه‌ای به کریسمس می‌کنند. جالب است بدانید، ترکیه،‌ آذربایجان و تونس نیز با وجود اینکه کشورهای اسلامی هستند، جشن کریسمس را برگزار می‌کنند.

هنگ‌کنگ، ازبکستان، ژاپن، ماکائو و چین از جمله کشورهایی هستند که کریسمس را جشن می‌گیرند. این کشورها هرسال فستیوال‌های باشکوهی را برگزار می‌کنند که باعث شده گردشگران بسیاری به این کشورها مراجعه کنند.

جشن کریسمس خانواده‌ها روز کریسمس دورهم جمع می‌شوند

تقریبا تمام کشورهای اروپایی به دلیل اینکه دین اصلیشان مسیحیت است، تعطیلات کریسمس را جشن می‌گیرند. کشورهای مهم اروپایی مانند انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، فرانسه و پرتغال عید کریسمس را برگزار می‌کنند.

قاره آمریکا و آمریکای لاتین نیز برای تعطیلات کریسمس اهمیت بسیار زیادی قائل هستند. کشور آمریکا مراسم‌های مختلفی را برگزار می‌کند. فضای شهری این کشور در تعطیلات کریسمس بسیار زیبا و دیدنی می‌شود. همچنین، کشورهای واقع در قاره‌های آفریقا و استرالیا و اقیانوسیه نیز جشن کریسمس را برگزار می‌کنند.

کشورهای مکزیک و برزیل به دلیل اینکه اعتقادات مذهبی قوی‌تری دارند، تعطیلات کریسمس را با حال و هوایی خاص برگزار می‌کنند. آنها در کنار فستیوال‌های شادی مختلف، روزهای کریسمس شهرها فضایی معنوی به خود می‌گیرند.

در مجموع، روز کریسمس تمام جهان شروع به برگزاری جشن می‌کنند. در این مدت فضای کشورها شاد و پرانرژی است. در روزهای تعطیل کریسمس، جشن‌های مختلفی متناسب با فرهنگ هر کشور برگزار می‌شود.

ارسال نظر